18. listopadu 2014 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Stravenky Čechům nepokryjí běžný oběd. Připlácejí si za zdravou stravu

Brambory v polévce zkuste projednou nahradit bulgurem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brambory v polévce zkuste projednou nahradit bulgurem. | foto: Shutterstock

PRAHA Až 80 procentům českých zaměstnanců nestačí hodnota stravenky od zaměstnavatele na to, aby jim pokryla běžný oběd. Obědy každoročně zdražují a čeští zaměstnanci musí sáhnout hlouběji do kapsy. Vyplývá to z říjnového průzkumu firmy Sodexo mezi 500 respondenty.

Dvě třetiny Čechů jsou ochotny si připlatit za zdravější oběd, nejčastěji 20 korun (polovina dotázaných). Pětina si je ochotna koupit oběd dražší o 30 korun a 17 procent o deset korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Desetina je ochotna investovat 50 korun denně navíc za to, aby se zdravě najedla. „Ze studií vyplývá, že lidé, kteří se stravují zdravě, mají až o 66 procent vyšší produktivitu,“ uvedla Petra Pokorná ze Sodexo Benefity.

O něco ochotnější k větší útratě za zdravější jídlo během pracovního týdne jsou ženy. V průzkumu tuto volbu zaškrtlo o pět procent více žen. Ochota utrácet za zdravé jídlo roste se vzděláním. Zatímco dvě třetiny středoškoláků si rádo připlatí za lepší jídlo, vyučených lidí či lidí se základním vzděláním je o deset procent méně.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.