11. května 2007 8:04 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Sázkařům vydělaly prohry

Rusko vařadilo ve čtvrtfinále MS české hokejisty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rusko vařadilo ve čtvrtfinále MS české hokejisty. | foto: ČTK

PRAHA  Sázkové kanceláře stejně jako v minulých letech zaznamenaly velký zájem sázejících o probíhající mistrovství světa v hokeji. Nejoblíbenější byly zápasy českého týmu. Na rozdíl od minulých let ale v úspěch národního mužstva věřilo naprosté minimum lidí.

Vzhledem k tomu, že český tým byl ve čtvrtfinálovém zápase ze soutěže vyřazen, odnesli si sázkaři z pokladen desítky milionů korun.

Nedůvěra v domácí tým se nejvíc projevila u středečního zápasu s Ruskem. „V podstatě všichni sázeli na vítězství Rusů,“ uvedla Jana Pokorná ze sázkové kanceláře Chance. O tom, že fanoušci „srdcaři“, kteří za všech okolností fandí národnímu týmu, letos takřka vymizeli, mluví i zástupci ostatních sázkových kanceláří. Těch, kdo byli ochotni vložit své peníze na vítězství českého týmu, bylo totiž všude jen kolem deseti procent.

Naprostou výjimkou tak byl muž z Pardubic, který si na národní mužstvo vsadil dvě stě tisíc korun. Ve prospěch soupeřů se ale takto vysokých sázek objevila celá řada.
„Zápas s Ruskem byl nejvíce sázeným zápasem roku,“ uvedl Michal Hanák ze společnosti Fortuna. Pokladny této firmy přijaly od sázkařů na tento jeden zápas asi deset milionů korun.

Rusové byli od počátku favority zápasu, čemuž odpovídaly i sázkové kurzy. Ty se pohybovaly kolem 1,65 na vítězství Ruska. I tak ale po vítězství ruského týmu přišly sázkové kanceláře o nemalé sumy.

„Velmi oblíbená byla kombinace sázek na vítězství Rusů nad Českem a Švédů nad Slovenskem,“ uvedl Hanák. Vzhledem k tomu, že obě tyto země zvítězily, vyplatila Fortuna jen na těchto dvou zápasech sázkařům zhruba dvacet milionů korun.

„Zatím na mistrovství světa proděláváme,“ potvrzuje také Zdeněk Zikmund ze společnosti Sazka. Je to podle něj způsobené tím, že na turnaji zatím proběhlo jen velmi málo překvapení a obecně vyhrávali spíše favorité. Jedinou výjimkou v řadě předvídatelných výsledků tak byla překvapivá prohra českého týmu se spíše podceňovaným družstvem Německa.

Podle sázkových kanceláří čeští sázkaři nejvíce sledují zápasy domácího týmu a také Slovenska, což se přisuzuje dědictví bývalé federace a tomu, že čeští fanoušci slovenský tým stále dobře znají.

„Lidé rádi sází na zápasy takových těch ,velkých' hokejových zemí, jako je Rusko, Kanada nebo Švédsko,“ uvedla Jana Pokorná z Chance. Přesto se podle ní na další kola turnaje bude sázet již méně. Může za to nejenom konec působení Česka v soutěži, ale i to, že se sázkaři mnohdy vydali z peněz na prvních zápasech.
Největším favoritem na vítěze mistrovství světa je u sázejících jednoznačně Rusko. Tipují jej tři čtvrtiny lidí.

Najdete na Lidovky.cz