3. listopadu 2009 10:49 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Sto miliard za dva měsíce. To je jízda!

Horská dráha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Horská dráha | foto: Shutterstock

Za jediný měsíc se zadlužení státu zvýšilo o padesát miliard korun a v listopadu poroste dluh zhruba stejným tempem.

Jistě, jsme uprostřed hospodářské krize a je jasné, že příjmy státu klesají. Ale rychle stoupají i výdaje a velká část politické reprezentace si odmítá připustit, že právě výdaje bude nutné silně přiškrtit. Zatím totiž politici zmírňují růst zadluženosti posilováním příjmů ve formě zvýšených daní. To však bude ještě více podvazovat hospodářský růst a o to déle se budeme vyrovnávat s následky hospodářské krize.

Na aktuální výši veřejného dluhu se podívejte ZDE


Hospodaření státu teď silně zatěžují sociální dávky, na něž šlo v meziročním srovnání o 21,8 miliardy korun více. Drahý je i samotný dluh, který politici v levé části spektra vůbec nevnímají jako problém. Od ledna do konce září zaplatila vláda na tzv. dluhové službě, která zahrnuje splátky dluhu a úroků, 47 miliard korun, což je o bezmála devět miliard více než před rokem.

V takové situaci je zvláště příjemné slyšet středočeského hejtmana ČSSD Davida Ratha, jak si pochvaluje spolupráci s komunisty a vyzývá k jejich účasti na vládě i na republikové úrovni.

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na Lidovky.cz