Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina 2 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Uhynula mi rybička aneb Kuriózní výmluvy daňových poplatníků

Elektronické daňové přiznání vám ušetří čas i peníze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektronické daňové přiznání vám ušetří čas i peníze | foto: Lidové noviny

LONDÝN I daňový úřad má smysl pro humor. Dokázala to britská celní a berní služba (HMRC), která sestavila seznam "nejbizarnějších a nejchatrnějších" výmluv daňových poplatníků, proč nepodali včas daňové přiznání. Podle listu The Guardian na něm nechybí například zedník, který oplakával uhynulou zlatou rybičku, nebo obchodník, který tvrdil, že mu žena nepředala poštu.

 Na seznamu je také žena, která prý v televizi viděla reportáž o vybuchlé sopce a byla natolik rozrušená, že nedokázala vyplnit daňové přiznání, anebo spisovatel, který se údajně příliš ponořil do psaní hry pro jednoho herce.

Jeden londýnský účetní bernímu úřadu zase oznámil, že byl tak zaneprázdněn vyplňováním daňových přiznání svých klientů, že úplně zapomněl na to svoje. A světoběžník obeplouvající zeměkouli na jachtě se odvolával na skutečnost, že poštu s formulářem převzal až ve chvíli, kdy zakotvil u pevniny.

ČTĚTE TAKÉ:

Jistý zemědělec jako příčinu pozdního odevzdání daňového přiznání nahlásil srážku s krávou, zatímco jeden z taxikářů si prý při práci natolik namohl záda, že nemohl vyjít do schodů pro daňové doklady.

Daňové přiznání za období 2012 až 2013 mělo k 31. prosinci vyplnit asi 10,9 milionu obyvatel Velké Británie. Každý, kdo ho nepodal včas - a nemá dost dobrou omluvu - dostane pokutu 100 liber (asi 3000 Kč). Všechny výmluvy uvedené na seznamu kuriozit HMRC jsou ty, které neuspěly.

"Vždy se najdou nějaké nepředvídatelné události, které daňovému poplatníkovi zabrání vyplnit daňové přiznání včas," přiznává generální ředitelka HMRC pro daně fyzických osob Ruth Owenová. "Ovšem úhyn zlaté rybičky mezi ně nepatří."

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...