14. června 2012 10:06, aktualizováno  10:37 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

V Litvínově prodávali plesnivé salámy, v Ostravě housky s podváhou

Obchodníci také nabízeli potraviny s klamavými údaji o složení. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obchodníci také nabízeli potraviny s klamavými údaji o složení. | foto: www.szpi.gov.cz

BRNO Téměř devět kilogramů plesnivých uzenin odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v prodejně Zava v Litvínově. Podle inspektorů nabízela Selský salám, který nebyl vhodný ke konzumaci a plíseň na něm byla viditelná. Inspekce ale odhalila i další případy klamání spotřebitele.

O výsledcích kontrol informoval mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Klamavé údaje o složení

Inspektoři u obchodníků opět odhalili prodej potravin s klamavými údaji o složení. Například v prodejně Tesco v Uničově nabízeli Farmářskou šunku, která obsahovala o deset procent méně masa, než kolik bylo uvedeno na obalu. Klamavě označené potraviny byly zjištěny například i v prodejnách Tesco v ulici U letiště v Plzni a Lidl v Rokycanech.

PŘEČTĚTE SI:

Pečivo v ostravském Aholdu mělo nižší hmotnost

V prodejně Ahold v Ostravě-Hrabůvce inspektoři zajistili přes 100 kusů pečiva s nižší než požadovanou hmotností. Šlo o rozpékané mražené polotovary.

Prodlužování data použitelnosti potravin se opět prokázalo například v prodejnách Hruška ve Smržici a Alois Ohlídal v Ochozu - Konicích.

Přehled zkažených a klamavě označených potravin najdete ZDE:

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!