Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

MySpace se dohodl s Facebookem, chce si udržet uživatele

Ekonomika

  16:45
Kdysi dominantní společnost MySpace se obrátila s prosbou o pomoc na Facebook, svého konkurenta, který ji kdysi její dominantní místo na trhu ukradl. Nyní obě firmy uzavřely dohodu o vzájemné spolupráci, která by měla MySpace pomoci přežít.

Facebook logo. foto: Reprofoto

Zprávu přinesl server BBC News
Firmy se dohodly, že MySpace povolí ze svých stránek přístup na Facebook a uživatelé budou tedy moci využívat obou sítí zároveň. MySpace se tak řadí mezi více než milion webových stránek, které nechávají své uživatele rozšířit svůj profil do všech koutů webových sítí.

MySpace doplňkem Facebooku
Mike Jones, generální ředitel MySpace uvedl, že tyto služby vnímá jako doplnění služeb k Facebooku. Tato nová funkce je prý příkladem jejich strategie a umožňuje uživatelům užívat si opravdu všech možností sociálních sítí.

Více- prezident Facebooku Dan Rose k dohodě o spolupráci s MySpace řekl, že sdílení informací po celé webové síti je strategie, která má opravdu smysl. Sdílení hudby a zážitků je přece velkou částí našich přátelských vztahů, ať již těch on-line, nebo off-line.

Dodal, že spolupráce s MySpace umožní uživatelům nejen ukázat své oblíbené kapely, celebrity a filmy, ale také snáze a osobněji popsat své zážitky a zkušenosti s nimi.

 Vítězové a poražení
Je tato spolupráce ukázkou, že MySpace uznává nadřazenost Facebooku?

Tržní analytik Augie Ray k tomu řekl, že lidé jsou zvyklí uvažovat o MySpace určitým způsobem a není příliš pravděpodobné, že by jim tímto spojením přibylo více uživatelů. Ale stávajícím uživatelům tím přináší více zábavy a dává jim další důvod na MySpace setrvat.

myspace

Je lepší být s Facebookem, než proti němu
Adam Ostrow ze social media news prohlásil: "Tato dohoda potvrdila, že Facebook skutečně vládne sociálním sítím a MySpace pochopila, že je lepší být s ním, než proti němu.

Server MySpace, vlastněný Rupertem Murdochem, má okolo 130milionů uživatelů, zatímco Facebook asi 500milionů.

A co budoucnost Facebooku?
Podle odborníka na sociální sítě má Facebook 5 let, než začne ztrácet uživatele stejně, jako MySpace či konkurenční server Bebo.

Ani podle dalších odborníků, kteří se sešli na marketingové konferenci v Sydney, nebude trvat Facebook věčně. Jeho zánik jen bude trvat mnohem delší dobu, než tomu bylo u dosavadních sociálních sítí, jako například MySpace.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat