Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Naboural jsem se do hlasování v Hyde Parku, tvrdí programátor

Ekonomika

  13:13
PRAHA - Hlasování v diskuzním pořadu Hyde Park s odstupujícím ministrem Jaromírem Drábkem mohlo být zmanipulované, upozorňuje sdružení KohoVolit.eu. Prolomit zabezpečení hlasování je totiž velmi jednoduché.

Jaromír Drábek v pořadu Hyde Park foto: Česká televize

Na podezřelé hlasování v pořadu s Drábkem upozornil programátor Michal Škop. "Abych ukázal, že to funguje, změnil jsem výsledek hlasování u pořadu s Petrem Gazdíkem z 19. května 2012. Ze 732 kladných hlasů udělal 1895 hlasů,“ uvedl.

ČTĚTE TAKÉ:

Zabezpečení se mu podařilo prolomit během půl hodiny. "To může být nebezpečné zejména s ohledem na plánované prezidentské debaty v tomto pořadu. Problematické je, že tyto výsledky jsou uváděny jako názor diváků. A dále žijí svým životem jako fakt, ač může jít o výsledek počítačového ovlivnění. Například v BBC by taková anketa být nemohla,“ upozorňuje Škop.

Výpis nechtějí zveřejnit

Pokud skutečně k ovlivnění hlasování došlo, televize podle sdružení může díky Google Analytics snadno zjistit odkud, výpis nicméně odmítá zveřejnit.

Stejně tak se ČT zatím nevyjádřila k tomu, že se grafy průběhu sporného hlasování u Jaromíra Drábka liší (jeden byl ukázán v pořadu a druhý je nyní na webu). "Jsou tady závažná podezření, že se ovlivňovalo hlasování v pořadu s tehdejším ministrem a dnes stále vládním poslancem Jaromírem Drábkem," varuje sdružení.

ČT by se k tomu měla postavit čelem a přestat ignorovat oprávněné dotazy týkající se jak tohoto konkrétního pořadu tak i obecně hlasování v Hyde Parku, padni komu padni,“ myslí si Škop. Reakci České televize server Lidovky.cz zjišťuje. "Informaci jsme dostali a nyní připravujeme odpověď," řekla k tomu mluvčí Michaela Fričová.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...