Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Naboural jsem se do hlasování v Hyde Parku, tvrdí programátor

Ekonomika

  13:13
PRAHA - Hlasování v diskuzním pořadu Hyde Park s odstupujícím ministrem Jaromírem Drábkem mohlo být zmanipulované, upozorňuje sdružení KohoVolit.eu. Prolomit zabezpečení hlasování je totiž velmi jednoduché.

Jaromír Drábek v pořadu Hyde Park foto: Česká televize

Na podezřelé hlasování v pořadu s Drábkem upozornil programátor Michal Škop. "Abych ukázal, že to funguje, změnil jsem výsledek hlasování u pořadu s Petrem Gazdíkem z 19. května 2012. Ze 732 kladných hlasů udělal 1895 hlasů,“ uvedl.

ČTĚTE TAKÉ:


Zabezpečení se mu podařilo prolomit během půl hodiny. "To může být nebezpečné zejména s ohledem na plánované prezidentské debaty v tomto pořadu. Problematické je, že tyto výsledky jsou uváděny jako názor diváků. A dále žijí svým životem jako fakt, ač může jít o výsledek počítačového ovlivnění. Například v BBC by taková anketa být nemohla,“ upozorňuje Škop.

Výpis nechtějí zveřejnit

Pokud skutečně k ovlivnění hlasování došlo, televize podle sdružení může díky Google Analytics snadno zjistit odkud, výpis nicméně odmítá zveřejnit.

Stejně tak se ČT zatím nevyjádřila k tomu, že se grafy průběhu sporného hlasování u Jaromíra Drábka liší (jeden byl ukázán v pořadu a druhý je nyní na webu). "Jsou tady závažná podezření, že se ovlivňovalo hlasování v pořadu s tehdejším ministrem a dnes stále vládním poslancem Jaromírem Drábkem," varuje sdružení.

ČT by se k tomu měla postavit čelem a přestat ignorovat oprávněné dotazy týkající se jak tohoto konkrétního pořadu tak i obecně hlasování v Hyde Parku, padni komu padni,“ myslí si Škop. Reakci České televize server Lidovky.cz zjišťuje. "Informaci jsme dostali a nyní připravujeme odpověď," řekla k tomu mluvčí Michaela Fričová.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte stylový kabátek pro holčičku nebo bundu pro chlapečka
Vyhrajte stylový kabátek pro holčičku nebo bundu pro chlapečka

Udělejte doma dětem předčasného Ježíška. V naší soutěži můžete vyhrát luxusní bundičku od nové české značky NAX. Stačí pouze odpovědět na soutěžní...