Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jaké je nejoblíbenější auto manažerů? Nová Škoda Octavia

Ekonomika

  7:00
PRAHA - Nejoblíbenějším manažerským autem v tuzemských firemních flotilách se stala nová Škoda Octavia. Předstihla Škodu Superb i Volkswagen Passat. Vyplývá to z výsledků desátého ročníku ankety Flotila roku.

První Octavia III sjela z výrobní linky. foto: ČTK

V kategorii malý referentský vůz zvítězila Škoda Fabia, za kterou se na druhém a třetím místě umístily Hyundai i20 a VE Polo. Nejoblíbenějším referentským vozem se stal VW Golf, který na pomyslných stupních vítězů doplnily Škoda Rapid a Hyundai i30. V kategorii SUV zvítězilo Volvo XC60, mezi MPV to byl VW Touran a nejlépe hodnoceným užitkovým autem se stal VW Transporter.

Automobily byly zařazeny do sedmi samostatných kategorií, přičemž o výsledném umístění vozů rozhodovaly hlasy manažerů vozových parků, tzv. fleetů, a prodeje nominovaných vozů.

"Výjimečnost naší ankety je právě kombinace individuálního hodnocení ze strany fleetových manažerů a skutečného počtu registrovaných vozů. Letos jsme dali poprvé větší váhu právě hlasu fleetových manažerů, jejichž preference se na celkovém bodovém výsledku podílely ze 60 procent," uvedl šéfredaktor pořádajícího magazínu Flotila Michal Žďárský.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!