Úterý 18. května 2021svátek má Nataša 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Vybraní lídři debatovali s Moravcem, nepozvaní protestovali proti ČT

Volební superdebata v Kongresovém centru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volební superdebata v Kongresovém centru | foto: ČTK

PRAHA Před budovou pražského Kongresového centra protestuje několik desítek členů Pirátské strany, volebního bloku Hlava vzhůru a Strany svobodných občanů proti neúčasti jejich zástupců ve večerní superdebatě v České televizi. Veřejnoprávní televize do ní vybrala zástupce devíti stran. Podle ČT je kritériem výběru hostů do pořadu opakovaná účast v předchozích 14 předvolebních debatách ČT.

Demonstranti se za skandování "Pusťte nás dovnitř" snažili kolem 19:00 dostat do budovy Kongresového centra, kde se debata večer uskuteční. Ochranka je ale vytlačila zpět. Policisté, kteří jsou na místě, nijak nezasáhli.

ČTĚTE TAKÉ:

Na akci dohlíží 40 policistů. Happening je poklidný, protestující členové Pirátské strany se fotí s přicházejícími účastníky debaty, například s Andrejem Babišem. Demonstranti drží transparenty s nápisy "Stop mediokracii" a "Nás neumlčí". Členové volebního bloku Hlavu vzhůru mají ústa přelepena páskou s logem České televize.

"Předvolební superdebata je vyvrcholením série krajských speciálů. Potkají se v ní proto předsedové či volební lídři těch uskupení, která se v nich objevila více než jedenkrát," uvedl ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

'Porušování ústavy'

Podle volebního bloku Hlavu vzhůru Česká televize porušuje ústavu. Blok si již formou dopisu stěžoval u generálního ředitele ČT Petra Dvořáka na diskriminační přístup veřejnoprávních medií k některým politickým stranám.

Zástupci Pirátské strany považují nepozvání do debaty za účelové. "Česká televize si vymyslela pravidla, podle kterých vybrala super kandidáty super stran do dnešní super předvolební debaty. Můžeme se divit, můžeme nad výběrem pochybovat, ale taky se ke Kongresovému centru můžeme přijít dnes podívat. Debata bude probíhat i před budovou," napsal na facebooku předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Česká televize dnes završí své předvolební vysílání v pražském Kongresovém centru superdebatou devíti předsedů či lídrů politických uskupení. Pozváni byli Bohuslav Sobotka (ČSSD), Karel Schwarzenberg (TOP 09), Miroslava Němcová (ODS), Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), Zdeněk Žák (SPOZ), Tomio Okamura (Úsvit), Andrej Babiš (ANO), Vojtěch Filip (KSČM) a Ondřej Liška (SZ). Podle ČT je kritériem výběru opakovaná účast v předchozích 14 předvolebních debatách ČT. Předvolební superdebatu moderuje Václav Moravec.

,

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...