Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Djokovič koupil většinový podíl v dánské firmě, která vyvíjí lék na covid

Novak Djokovič (13. ledna 2022) foto: ČTK

Srbský tenista Novak Djokovič koupil většinový podíl v dánské biotechnologické společnosti QuantBioRes, která vyvíjí lék na covid-19. Djokovič se řadí mezi odpůrce očkování, což mu i znemožnilo startovat na letošním Australian Open. Tenista byl z Austrálie minulý týden vyhoštěn a v neděli se vrátil do své vlasti.
  22:48

Generální ředitel firmy Ivan Loncarevic podle Reuters uvedl, že Djokovič do jeho firmy investoval v červnu 2020. Odmítl ale upřesnit, kolik to bylo peněz.

Společnost, v níž sportovec získal 80procentní podíl, patří k menším dánským firmám. Na svých webových stránkách vysvětluje, že má technologii zvanou RRM pro vývoj léčebných postupů a léků na retroviry a rezistentní bakterie.

Tým společnosti tvoří biochemici, fyzici, inženýři a programátoři. Firma uvádí, že má různé studie o infekčních mechanismech tohoto koronaviru a na svém webu oznamuje, že zahájí studii různých způsobů léčby této nemoci.

Čtyřiatřicetiletý srbský hráč nasbíral podle oficiálních údajů tenisové asociace ATP ve své sportovní kariéře na odměnách 134 milionů dolarů (2,9 miliardy Kč). Další příjmy mu zajišťují četné reklamní smlouvy.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!