Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nové modely budou velice atraktivní, slibuje šéfdesignér Škody

Ekonomika

  8:00
Designér Jozef Kabaň byl členem týmu, který vytvořil nejrychlejší auto světa, supersport Bugatti Veyron. Pak nastoupil jako šéfdesignér do Škodovky, sešlápl střechu málo prodávaného superbu a vytvořil komfortní limuzínu. Nyní představil nové prvky designu škodovek.

Šéfdesignér automobilky Škoda Auto Jozef Kabaň v kabině konceptu Škoda Vision D foto: Fluger René ČTK

Škodovky si dlouhá léta udržovaly image rodinných, konzervativně tvarovaných vozů. Model Vision D představený na ženevském autosalonu však překvapuje sportovním vzhledem.

"Proč by nemohla rodina jezdit v dynamicky vyhlížejícím voze? Rodina nemusí být usedlá jen proto, že má malé děti," hájí Jozef Kabaň inovace ve vzhledu.

"Působí-li vůz sportovněji, je to důkaz toho, že má správné proporce, že je zdravý," dodává v sobotním rozhovoru pro Lidové noviny šéf mladoboleslavských designérů.

Podle něj má projekt Vision D reálnou šanci na realizaci. Nové modely automobilky Škoda prý budou velice atraktivní. Snem slovenského designéra je navrhnout pro automobilku kabriolet, to ale zatím není přiliš pravděpodobné.

Kabaň potvrzuje, že Škoda připravuje uvést na trh řadu nových modelů. "Není tajemstvím, že Škodovka má velké ambice, a proto je důležité, aby nová auta zaujala," říká designér a přiznává, že sám už pracuje na autech, které se budou prodávat až za několik let.

Tématu boje automobilový trůn se věnuje víkendová příloha LN Byznys Lite