Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nový mobil od LG je docela kompaktní, i přesto má velký displej

Ekonomika

  15:10
BARCELONA (od zpravodaje LN) - Korejské LG jako první odstartovalo maraton novinek na barcelonském veletrhu MWC. Jeho smartphone G6 neohromí superlativy, ale mohlo by jít o velmi praktický kousek. V relativně malém těle totiž nabízí veliký displej.

Firma LG představila na konferenci v Barceloně novinku, chytrý telefon G6. foto: Reuters

Kolem displeje se při premiéře LG G6 točilo úplně vše. Výrobce ani neprezentoval detailně technické parametry novinky, chlubil se hlavně tím, jak jedinečný je jeho displej s úhlopříčkou 5,7 palce a poměrem stran 18:9. I rozlišení displeje je špičkové, 2 880 x 1 440 pixelů. Krom displeje toho na těle přístroje vlastně moc nezbývá. Rámečky okolo jsou totiž opravdu minimální a LG se chlubí, že díky tomu je přístroj velký jako mnohé konkurenční stroje s o půl palce menší úhlopříčkou.

Prezident společnosti LG Juno Cho představuje nový mobilní telfon G6.
Firma LG představila na konferenci v Barceloně novinku, chytrý telefon G6.

Pravdou je, že v ruce se G6 drží příjemně a působí nečekaně lehkým dojmem, což bude jistě řadě uživatelů imponovat. Design je elegantní, ale upřímně zásadně neohromí. Výbavou se telefon řadí k těm nejlepším na trhu, ale musí si například vystačit se starším procesorem Snapdragon 821 – novější a výkonnější Snapdragon 835 totiž skoupil pro začátek Samsung, který jej dokonce i vyrábí.

Displej nového LG se chlubí podporou technologií DolbyVision a HDR10, které jsou zatím doménou špičkových televizorů. To slibuje parádní obrazovou kvalitu při sledování filmů a seriálů, které by v těchto formátech (a i ve velikosti 18:9) měly nabízet streamovací služby jako Amazon Prime nebo Netflix.

Nové LG se také pochopitelně chlubí další moderní výbavou. Nechybí čtečka otisků prstů, nový USB-C konektor nebo třeba dvojitý fotoaparát. Cenu novinky zatím LG nezveřejnilo, ale rozhodně bude vysoká. Očekávat můžeme částku okolo dvaceti tisíc korun.

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...