Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Očekávané SUV Audi Q3 nepřekvapilo

Ekonomika

  19:30
Audi odhalilo nové SUV Q3 před zahájením autosalonu v Šanghaji. Žádné velké přakvapení se nekoná.

Už na první pohled musí být každému jasné, že je tohle Audi. Pod povrchem sice najdete Volkswagen Tiguan, ale to se nesmí říkat, protože Audi je přece něco víc. Ale není pochyb o tom, že automobilka nastavila koncernový základ tak, aby si ho lidé s levnějším Volkswagenem nespletli.

Audi Q3 se snaží tvářit tak trochu jako crossover a je pravda, že celkové proporce moc SUV nepřipomínají. Auto ale nevypadá tak dynamicky jako BMW X1, proti kterému má nové Audi namířeno.

Více k tématu najdete na www.autoweb.cz

Pod kapotou najdete známé koncernové motory. Asi nejoblíbenější bude čtyřválec 2.0 TDI o výkonu 140 koní s pohonem předních kol, který nabídne kombinovanou spotřebu 5,2 l/100 km. Jako předokolka bude v nabídce i benzínový motor 2.0 TFSI o výkonu 170 koní, rovněž s šestistupňovým manuálem.

Silnější verze benzínového dvoulitru má výkon 211 koní a k dostání je s pohonem všech kol quattro a automatickou sedmistupňovou převodovkou S-Tronic, stejně jako výkonnější verze motoru 2.0 TDI, která nabídne 177 koní výkonu. Teprve pak je podle Audi toto SUV dostatečně sportovní...

SUV Audi Q3

Základní výbava bude obsahovat jen klimatizaci a všechny důležité bezpečnostní prvky od stabilizace po airbagy, za hračky jako systém MMI si bude muset zákazník připlatit.

Audi Q3 ale utáhne až dvoutunový přívěs a to se rozhodně počítá. Tohle auto se na prašných polních cestách neztratí, ale stejně jich většinu uvidíme jen u nákupních center.

V Německu byla základní cena Audi Q3 stanovena na 29 900 eur (725 000 korun) a prodávat se začne v červnu, ale specifikaci a ceník pro náš trh ještě neznáme. Národní prezentaci očekáváme až někdy v druhé polovině tohoto roku.

Autoři: ,