Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Okamura moderovat nebude, nahradí ho Hemala

Média

  14:38
PRAHA - Zpravodajský pořad Dobrý večer, Česko! bude na TV Barrandov moderovat televizní hlasatel Alexander Hemala. Nahradí tak viceprezidenta Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomia Okamuru, jenž se rozhodl spolupráci s televizí ukončit.

Tomio Okamura jako moderátor nového zpravodajského pořadu Dobrý večer, Česko! foto: ČTK

Podle Okamury chtěl majitel televize zakázat předjednaný rozhovor s předsedou Lékařského odborového klubu Martinem Engelem s odůvodněním, že si ve své televizi nepřeje odboráře.

"V situaci, kdy není možné některá témata diskutovat a přístup na obrazovku mají či nemají jen vybrané osoby, jde o zcela jiný formát, než na jakém jsme se vzájemně dohodli," uvedl Okamura.

Podotkl, že rozhodnutí majitele TV Barrandov respektuje, nechce ale moderovat pořad, který by "vědomě zkresloval veřejné mínění".

Vedení televize Okamurovo tvrzení popřelo. "Pro mě je to překvapení a myslím si, že je to nedorozumění. Panu Okamurovi jsme nic nezakazovali. Zmiňovaný rozhovor s panem Engelem máme v plánu odvysílat," řekl programový ředitel televize Janis Sidovský.

TV Barrandov podle něj zamýšlela rozhovor s Engelem zařadit do dalšího pokračování pořadu, nikoliv do jeho startu v prvním týdnu vysílání.

To Okamura odmítá. O svých výhradách a případném odchodu prý jednal se šéfredaktorem TV Barrandov Jaroslavem Spěváčkem. Není podle něj pravdou ani to, že dostal informaci, že má být rozhovor s Engelem přeložen na vysílání na další týden.

Ministr Dobeš se také nehodil

"Mně bylo včera sděleno, že zákaz pana Engela je konečný, a že ´přes to nejede vlak´," sdělil. Při jednání se Spěváčkem se Okamura prý navíc dozvěděl, že byl zamítnut i další navržený host, ministr školství Josef Dobeš (VV).

Desetiminutový zpravodajský pořad Dobrý večer, Česko! se na TV Barrandov začne vysílat každý všední den od 30. ledna v 19:55. Hemala by jej měl moderovat od 1. února. Uvádět je bude například i Martina Kociánová.

ČTĚTE TAKÉ:

Okamura se nedávno vzdal funkce mluvčího AČCKA a nadále působí jako čestný viceprezident asociace. Zároveň uvedl, že zvažuje aktivní účast v politice; jeho jméno by se mohlo objevit na volebních lístcích do Senátu ve Zlíně.

Vlastníkem TV Barrandov je akciová společnost Barrandov Televizní Studio. Největší podíl v ní kontroluje společnost Moravia Steel, v níž má hlavní slovo podnikatel Tomáš Chrenek.

Autoři: ,