Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Konkurenční boj mezi operátory nefunguje, jejich ceny služeb jsou stále příliš vysoké


Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Premium Doporučujeme
Od aukce frekvencí pro 5G mobilní sítě v roce 2020 si stát i uživatelé slibovali i příchod nové konkurence, jež by pomohla zahýbat s vysokými cenami mobilních služeb. Nic takového se ale nestalo, a jak ukazuje nedávné dění u regulátora i držitelů některých frekvencí, konkurenční boj prostřednictvím nového hráče v Česku nehrozí. Ceny tak zůstávají vysoké.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Jedním z důvodů, proč se zákazníci mobilních operátorů v České republice musí v případě nespokojenosti pouštět do intenzivního vyjednávání s operátorem o ceně služeb, je fakt, že v Česku na trhu mobilních služeb rozhodně nepanuje kdovíjaká konkurence. Trojice velkých operátorů T-Mobile, O2 a Vodafone spolu žádnou cenovou válku nevede a dramatické změny nepřinesl ani nástup virtuálních mobilních operátorů.

Zlepšení této situace si stát i uživatelé slibovali od aukce frekvencí pro 5G sítě koncem roku 2020. Tehdejší předsedkyně Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Hana Továrková i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček se dušovali, že podmínky, jež pro aukci úředníci připravili, zajistí rychlý příchod další konkurence. Jenže nic takového se nestalo a teď je v podstatě jisté, že ani nestane.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...