18. října 2010 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Chytré portfolio

Opička Joey sází na ČEZ a NWR. Investiční hra LN začíná

Opičák Joey | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opičák Joey | foto: Lidové noviny

PRAHA  Je už krize konečně za námi a jsou akcie opravdu tak levné, jak tvrdí řada odborníků? Je opravdu nyní ta nejlepší příližitost k investování na burze?

Lidové noviny ve spolupráci s Burzou cenných papírů Praha vám přinášejí investiční hru Chytré portfolio, ve které budete mít možnost ověřite si tyto hypotézy na vlastní kůži - ovšem bez rizika.

Hrajte Chytré portfolio na Lidovkách.cz

Od dnešního dne až do konce října můžete na www.chytreportfolio.cz nebo na http://portfolio.lidovky.cz/ investovat milion hracích korun do akcií obchodovaných na pražské burze. A na konci ledna příštího roku získá ten, kdo nejlépe složí své portfolio a nejvíc zhodnotí vložené peníze, prémii 50 tisíc korun; hraje se také o poukázku na zlato v hodnotě 30 tisíc korun od hlavního partnera soutěže - společnosti BrokerJet České spořitelny.

Investiční hra Chytré portfolio

Kromě možnosti zahrát si s akciemi na burze bez rizika ztráty peněz, budou mít účastníci hry příležitost podílet se unikátním experimentu založeném na metodě zvané "crowdsourcing". Autoři tohoto projektu ze společnosti NextBig vycházejí z předpokladu, že dav složený z jednotlivých hráčů bude schopen najít ono Chytré portfolio, tedy ideální investiční stragetii stejně, jako by ho vytvářel nejlepší odborník.

Každý z účastníků hry proto bude mít možnost ohodnotit portfolia ostatních hráčů. Na základě těchto hodnocení by se mělo vybrat to nejlepší z portfolií, které má šanci v následujících třech měsících nejvíce růst.

Opičák JoeyPrvním investorem ve hře byl její maskot, roční makak kápový zvaný Joey. Ten vsadil na konzervativní tituly, jako jsou Komerční banka, ČEZ a Telefónica, ale nebál se ani riskovat, když do portfolia přidal ještě těžební společnost NWR a hlavně petrochemický Unipetrol. Pokud se chcete hry zúčastnit, navštivte její stránky http://portfolio.lidovky.cz/portfolia/joey.

Joey při promýšlení svých investic:

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na Lidovky.cz