Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Nedostatek papíru na trhu trápí i některé prodejce, například drogerie. Mají nedostatek tašek

ilustrační snímek foto: Pixabay.com

Nedostatek surovin na trhu, včetně papíru, táhne jejich ceny vzhůru. Kromě toho způsobuje lehké komplikace některým prodejcům v Česku. Jedním z důsledků je totiž nedostatek papírových tašek v obchodech.
  7:47

„V současné době vnímáme výpadky v dodávkách našeho dodavatele, důvodem je nedostatek vstupních surovin na trhu,“ potvrzuje Jiří Peroutka, manažer komunikace drogerie dm. Zákazníci si tak v drogeriích dm musí namísto papírové tašky vybrat alternativní variantu, anebo přijít rovnou se svou vlastní.

„Věříme, že jde o krátkodobý problém a situace se brzy stabilizuje,“ dodává Jiří Peroutka.

Obtížnější situaci na trhu vnímá i online prodejce Košík.cz. Ten pociťuje nárůst cen odnosných obalů, zejména papírových tašek a bedýnek. „Zároveň je musíme objednávat výrazně víc dopředu - klidně i dvojnásobek původní doby. To klade zvýšené nároky na plánování objednávek, ale naštěstí se můžeme spolehnout na stávající dodavatele, takže výpadky tašek nemáme,“ vysvětluje mluvčí e-shopu František Brož. 

Obdobně hovoří i konkurenční Rohlík.cz. „Za nás za Rohlík o problému s dodávkami obalových materiálů víme. Ale my jsme tašky objednali už dopředu, s větším časovým předstihem, takže v jich máme dostatek,“ míní jeho mluvčí Denisa Morgensteinová. Oba e-shopy doručují zboží právě v papírových taškách.

Výpadky jsou spíš lokální

Zástupci maloobchodních řetězců se však velkého výpadku neobávají a zdůrazňují, že tašek si u dodavatelů vyjednali dostatek. „S dodavateli máme nastavené dlouhodobé vztahy a nasmlouvané objemy,“ mírní obavy například ředitel komunikace řetězce Albert Jiří Mareček.

Podobně hovoří i ostatní oslovené supermarkety a hypermarkety. „Papírové tašky je dlouhodobě potřeba objednávat u dodavatelů s dostatečným časovým předstihem. My řídíme objednávky a dodávky tak, aby na našich prodejnách byl tašek pro zákazníky dostatek. S chybějícími papírovými taškami tedy problém nezaznamenáváme,“ říká Tomáš Kubík, mluvčí obchodů Penny Market.

SMLSALOVINY aneb jak žít a přežít

Sledovat další díly na iDNES.tv

Mohlo by vás zajímat