Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Nedostatek papíru na trhu trápí i některé prodejce, například drogerie. Mají nedostatek tašek

ilustrační snímek foto: Pixabay.com

Nedostatek surovin na trhu, včetně papíru, táhne jejich ceny vzhůru. Kromě toho způsobuje lehké komplikace některým prodejcům v Česku. Jedním z důsledků je totiž nedostatek papírových tašek v obchodech.
  7:47

„V současné době vnímáme výpadky v dodávkách našeho dodavatele, důvodem je nedostatek vstupních surovin na trhu,“ potvrzuje Jiří Peroutka, manažer komunikace drogerie dm. Zákazníci si tak v drogeriích dm musí namísto papírové tašky vybrat alternativní variantu, anebo přijít rovnou se svou vlastní.

„Věříme, že jde o krátkodobý problém a situace se brzy stabilizuje,“ dodává Jiří Peroutka.

Obtížnější situaci na trhu vnímá i online prodejce Košík.cz. Ten pociťuje nárůst cen odnosných obalů, zejména papírových tašek a bedýnek. „Zároveň je musíme objednávat výrazně víc dopředu - klidně i dvojnásobek původní doby. To klade zvýšené nároky na plánování objednávek, ale naštěstí se můžeme spolehnout na stávající dodavatele, takže výpadky tašek nemáme,“ vysvětluje mluvčí e-shopu František Brož. 

Obdobně hovoří i konkurenční Rohlík.cz. „Za nás za Rohlík o problému s dodávkami obalových materiálů víme. Ale my jsme tašky objednali už dopředu, s větším časovým předstihem, takže v jich máme dostatek,“ míní jeho mluvčí Denisa Morgensteinová. Oba e-shopy doručují zboží právě v papírových taškách.

Výpadky jsou spíš lokální

Zástupci maloobchodních řetězců se však velkého výpadku neobávají a zdůrazňují, že tašek si u dodavatelů vyjednali dostatek. „S dodavateli máme nastavené dlouhodobé vztahy a nasmlouvané objemy,“ mírní obavy například ředitel komunikace řetězce Albert Jiří Mareček.

Podobně hovoří i ostatní oslovené supermarkety a hypermarkety. „Papírové tašky je dlouhodobě potřeba objednávat u dodavatelů s dostatečným časovým předstihem. My řídíme objednávky a dodávky tak, aby na našich prodejnách byl tašek pro zákazníky dostatek. S chybějícími papírovými taškami tedy problém nezaznamenáváme,“ říká Tomáš Kubík, mluvčí obchodů Penny Market.

SMLSALOVINY aneb jak žít a přežít

Sledovat další díly na iDNES.tv

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby
TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku. Protože neobsahují alkohol, nejsou parfemovány a mají neutrální pH, jsou...

Mohlo by vás zajímat