Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Páteční LN: Šest variant, proč hackeři útočí

Ekonomika

  22:10
Jsme na řadě. Přesně to si myslí státní úřady. A čekají, že největší kyberútok v historii Česka, který dosud zasáhl zpravodajské weby a také internetové stránky největších bank a operátorů, dnes udeří i na ně.
Hackeři v Česku a Německu na internetu zaútočili na systém obchodování s emisemi (ilustrační foto)

Hackeři v Česku a Německu na internetu zaútočili na systém obchodování s emisemi (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Kdo stojí za útoky, které mířily na české weby z Ruska, se zatím neví. LN oslovily počítačové odborníky a antivirové firmy, aby objasnili možné pohnutky, proč hackeři útočí.

  • Čtěte v pátečních LN.

Baťovi žádají po státu miliony

Je to zřejmě vůbec poprvé, co česká justice řeší požadavek na náhradu škody způsobenou tak starým chybným verdiktem. Pět potomků zlínského podnikatele Jana Antonína Bati požaduje po státu 56 milionů korun jako odškodnění za majetek, o který rodina přišla v roce 1947. Poté, co Jana Antonína soud neprávem potrestal za údajnou kolaboraci s fašisty.

  • Podrobnosti případu čtěte v pátečních LN.

Nejvýhodnější rodinná dovolená

Třístránkový speciál LN přináší tipy na dovolenou s dětmi. Šest cestovních kanceláří vybralo podle zadání LN ze své nabídky pobyt o sedmi nocích v nejžádanějších destinacích.

  • Porovnejte si v pátečních LN jejich nabídky.
Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.