Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Playboy začal učit Čechy 'jak na sex'

Média

  7:00
PRAHA - Jak říká zakladatel časopisu Playboy Hugh Hefner, "před Playboyem vlastně lidé vůbec neměli sexuální život, ten jsme vynašli až my". Pokud by to byla pravda, přišel by ten pravý sexuální život do Československa až 26. dubna 1991, kdy vyšlo první číslo zdejší verze legendárního časopisu pro pány. Byla to šestnáctá mutace měsíčníku na světě a po maďarské druhá v postkomunistické Evropě.

Český Playboy slaví 20 let foto: Playboy

Jeho 65.000 výtisků se rychle vyprodalo, Playboy, "zápaďácký časopis s nahotinkama", totiž za minulého režimu získal pověst zakázaného ovoce.

Čtěte také

Za neuvěřitelně vysokou částku 99 Kčs našli čtenáři v prvém čísle vedle aktů první české playmate, dvaadvacetileté Šárky Lukešové, která za pózování dostala sto tisíc korun, také statě Milana Knížáka, Miloše Kopeckého, Bohumila Hrabala nebo Jiřího Suchého.

Hostesky z party časopisu Playboy v Mexiku.

V uplynulých dvou dekádách časopis, jehož českou mutaci vedli například Jaroslav Kořán, Arnošt Lustig nebo Barbara Nesvadbová, prošel řadou peripetií. Kromě šéfredaktorů se poměrně často střídali vydavatelé, kolísala kvalita a také zájem čtenářů.

V současné době je český Playboy podle jeho šéfredaktora Vladimíra Olexy "naprosto originální český časopis s původními materiály", který má měsíčně přes sto tisíc čtenářů.

Hugh Hefner, zakladatel časopisu Playboy

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!