Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Playboy snížil ztrátu, bitva mezi Hefnerem a FriendFinderem pokračuje

Ekonomika

  8:00
NEW YORK - Americká společnost Playboy Enterprises hospodařila ve druhém čtvrtletí s čistou ztrátou 5,4 milionu dolarů (asi 101,4 milionu Kč), což je zlepšení proti stejnému období loni, kdy ztráta činila 8,7 milionu dolarů. Výsledek přesto zaostal za odhady, protože dál klesají tržby v segmentu tištěných médií i v digitální části.

Klasický "zajíček" Playboye foto: ČTK

Playboy, který především natáčí filmy a vydává časopisy pro dospělé, v současné době svádí boj jeho zakladatel Hugh Hefner a konkurenční společnost FriendFinder Networks. Ta vydává například časopis Penthouse a další, podobně zaměřený materiál.

Ztráta na jednu akcii dosáhla 16 centů proti ztrátě 26 centů před rokem. Analytici v anketě agentury Reuters ale předpokládali, že firmě vznikne na jednu akci ztráta 15 centů. Tržby klesly o deset procent a dosáhly 56 milionů dolarů (asi 1,1 miliardy Kč), zatímco odhady se pohybovaly kolem 58 milionů dolarů.

Hugh Hefner
Hugh Hefner

Tržby v segmentu tištěných a digitálních médií klesly o 45 procent na 20,9 milionu dolarů. Firma ale předpokládá, že tato část se ve druhém pololetí vrátí k mírnému zisku. Tržby za licence ale o 24 procent vzrostly a vystoupily na 12,4 milionu dolarů. Playboy uzavřel licenční smlouvy s výrobci oděvů a s provozovateli kasin a klubů, aby zmírnil dopady poklesu tržeb za tištěnou reklamu.

Playboy tento týden oznámil, že vytvořil zvláštní výbor, jehož úkolem je posoudit Hefnerovu nabídku na převzetí. Za jednu akcii firmy, kterou v roce 1953 zakládal, Hefner v červenci nabídnul 5,50 USD. FriendFinder ale krátce nato přišel s protinabídkou a nabídnul takové podmínky, které jednu akcii ocenily na 6,25 USD.

Než Hefner předložil nabídku na převzetí, akcie Playboye se prodávaly za zhruba 3,50 USD a v posledních pěti letech vytrvale klesaly. Ze zhruba 15 dolarů v roce 2005 kurz v říjnu 2008 klesl až k jednomu dolaru. V současné době se akcie prodávají asi za 5,40 USD.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021
Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021

Vánoční kolotoč se stal nedílnou součástí eMimina. Letos si už po třinácté naše uživatelky vzájemně poslaly dárečky, které opět udělaly velkou...

Mohlo by vás zajímat