Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Po kritice přišly změny. Pražská MHD zkrátila některé intervaly

Ekonomika

  12:32
PRAHA - Nové zastávky nebo zkrácení intervalů odjezdů autobusů v odpolední špičce jsou další úpravy, s nimiž se mohou nově potkat Pražané v systému městské hromadné dopravy.

Pražská hromadná doprava foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

Změny přichází měsíc po rozsáhlé změně jízdních řádů v Praze. Upravena byla i provozní doba některých pražských přívozů, oznámil Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která má na starosti organizaci MHD v Praze.

ČTĚTE TAKÉ:

"Na základě aktuálních přepravních průzkumů, připomínek městských částí a prvního dílčího vyhodnocení změn od září dochází od 10. října k některým úpravám v provozu tramvajových a autobusových linek PID v Praze," uvedl Drápal.

Co se v Praze mění

Jednou z úprav je třeba zřízení nové zastávky Čechovo náměstí pro tramvajovou linku číslo 4 ve směru na Kotlářku. Autobus číslo 119, který jezdí z Dejvické na Letiště Václava Havla Praha, zkrátí interval odjezdů v odpolední špičce z osmi na šest minut.

V úseku U Waltrovky – Sídliště Jinonice bude zavedena linka 137 v pracovní dny dopoledne v intervalu 60 minut. Upravena byla také linka 230 kvůli zlepšení cestování školáků mezi Slivencem a Holyní. Další autobusová linka číslo 231 naváže na poslední metro.

Lysolajský přívoz, který spojuje vltavské břehy mezi vyústěním Šáreckého údolí a Podhořím, se prodlouží zhruba o hodinu, tedy do 22:00. Naopak přívoz Lahovičky a Nádraží Modřany pojede o hodinu méně – do 19:00.

Rozsáhlá změna jízdního řádu, která začala v Praze platit 1. září, zavedla 38 páteřních autobusových linek, takzvaných metrobusů. K nim svážejí cestující běžné a minibusové linky.

Nově jezdí také pět páteřních tramvajových linek, které doplňují čtyři páteřní svazky, kdy dvě linky jedou ve vytížených místech po stejné trase a na okrajích města se rozdělí. Zrušeny byly tramvaje číslo 15, 19 a 21.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!