„Doporučujeme tyto zprávy smazat a nijak na ně nereagovat. Obsahují náhodně zadaná jména a kontaktní údaje smyšlených i skutečných osob, které ovšem s tímto podvodem ani s e-shopem Obchody24.cz nemají nic společného. Jejich údaje pachatelé zneužili stejně, jako jméno Obchody24.cz,“ uvedl Patrik Sommer z technického oddělení.
O portálu:Internetový nákupní portál Obchody24.cz byl založen v roce 2004 a prodává zboží výhradně od oficiálních distributorů. |
Upozornil, že přílohou skutečných e-mailů bývají pouze obchodní podmínky ve formátu PDF, a nikoli soubory s koncovkou ZIP nebo jiné spustitelné soubory. Podvodné e-maily se tváří jako potvrzení objednávky včetně informace o zaplaceném zboží.
Obchod doufá, že hromadný spam neodradí zájemce od nákupu na portálu, na kterém právě vrcholí novoroční výprodeje. „Již jsme se v této souvislosti obrátili na Policii ČR a jsme připraveni s nimi spolupracovat na odhalení pachatele,“ dodal Sommer s tím, že obchod jako odškodnění zákazníkům do konce ledna nabídl dodatečnou slevu z ceny nákupu nad tisíc korun.
„Již jsme se v této souvislosti obrátili na Policii ČR a jsme připraveni s nimi spolupracovat na odhalení pachatele,“ dodal Sommer s tím, že obchod jako odškodnění zákazníkům do konce ledna nabídl dodatečnou slevu z ceny nákupu nad tisíc korun.oufá, že hromadný spam neodradí zájemce od nákupu na portálu, na kterém právě vrcholí novoroční výprodeje.
ČTĚTE TAKÉ: |
Podvodné e-maily jsou na internetu poměrně častým jevem. V listopadu se například objevila vlna zpráv, jež se vydávaly za informace o sledování zásilky od České pošty. V prosinci se na webu a sociálních sítích šířily zprávy, které neoprávněně užívaly jména centrální banky a vyzývaly uživatele k zadání přístupových údajů k účtům.