Čtvrtek 29. října 2020svátek má Silvie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

ADVOKACIE ŽIJE: Káňová a Kyral jsou novými partnery kanceláře Císař, Češka, Smutný

Advokátka Marcela Káňová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Advokátka Marcela Káňová. | foto: CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ

PRAHA Advokacie žije přináší přehled aktuálního dění v české advokacii.

Lídr kanceláře

Vedoucí partner advokátní kanceláře Deloitte Legal Jan Spáčil se stal lídrem kanceláře v regionu střední Evropy. Po třech letech ve vedení firmy, během nichž kancelář v České republice vyrostla ve druhou největší advokátní kancelář s téměř sto zaměstnanci, se vrací do regionálního řízení. Jeho cílem je vybudovat nejsilnější středoevropskou advokátní kancelář pokrývající jurisdikce od Pobaltí po Jadran a Černé moře.

Jan Spáčil se stal lídrem kanceláře v regionu střední Evropy.

Jan Spáčil.

Předseda Akademického fóra INSOL Europe

Docent Tomáš Richter, Of Counsel v pražské pobočce mezinárodní právní kanceláře Clifford Chance, byl jmenován předsedou Akademického fóra INSOL Europe, celoevropské neziskové organizace sdružující odborníky působící v oblastech insolvencí a restrukturalizací. Stal se prvním předsedou v patnáctileté historii Akademického fóra pocházejícím ze zemí střední a východní Evropy.

Tomáš Richter byl jmenován předsedou Akademického fóra INSOL Europe.

Docent Tomáš Richter.

Noví partneři

Advokátní kancelář CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ rozšířila své vedení o dva nové partnery. Marcela Káňová a Roman Kyral dosud působili jako vedoucí právních týmů a na svých pozicích dlouhodobě dosahovali vynikajících výsledků. Marcela Káňová se nyní zaměří na rozvoj agendy veřejných zakázek a hospodářské soutěže, Roman Kyral pak na veřejnoprávní klienty kanceláře.

Marcela Káňová v pozici partnera bude především komplexně rozvíjet tým specializovaný na veřejné zakázky, hospodářskou soutěž a veřejnou podporu. V kanceláři CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ pracuje od roku 2015, předtím několik let vedla odbor na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Díky svým zkušenostem z praxe ve spojení s bohatou publikační a přednáškovou činností dnes patří mezi přední odborníky v této oblasti.

Advokát Roman Kyral.

Advokát Roman Kyral.

Roman Kyral se specializuje na právní poradenství vrcholným představitelům územní samosprávy. 

Je expertem na otázky odpovědnosti členů zastupitelstev a správy městských a krajských společností. Ve své více než dvanáctileté praxi v kanceláři úspěšně poskytoval právní služby i v miliardových sporech týkajících se nakládání s městským majetkem. Roman Kyral v roli partnera převezme odpovědnost za další rozvoj těchto specifických právních služeb.

Právní poradenství

Specializovaný tým advokátní kanceláře Havel & Partners pro veřejný sektor pod vedením partnerky Adély Havlové, senior advokátky Romany Derkové a advokátky Jany Petrové poskytl právní poradenství společnosti Letiště Praha při výběru nového provozovatele duty free obchodů na Letišti Václava Havla Praha. Letiště Praha obdrželo nabídky tří světových lídrů v oblasti bezcelních obchodů – francouzské skupiny Lagardére Travel Retail, švýcarské skupiny Dufry a německé skupiny Heinemann. Vítězem tendru se stala skupina Lagardére Travel Retail.

Akvizice CK Fischer

Mezinárodní tým advokátní kanceláře Eversheds Sutherland asistoval při jedné z nejvýznamnějších transakcí na českém trhu cestovního ruchu. Její právníci poskytovali komplexní poradenství německé společnosti DER Touristik Group z koncernu REWE při akvizici české cestovní kanceláře CK Fischer ze skupiny KKCG. Její asistence spočívala v provedení due diligence, vyjednání akviziční smluvní dokumentace a dalšího souvisejícího právního poradenství. Transakce ještě podléhá souhlasu ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Právní tým na české straně za podpory dalších kolegů z pražské kanceláře vedl vedoucí advokát Jiří Kokeš.

Korunová emise dluhopisů Sazka Group

Advokátní kancelář Allen & Overy poskytovala poradenství společnosti J&T Banka jako koordinátorovi a vedoucímu spolumanažerovi, společnostem Česká spořitelna, Komerční banka a UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia coby vedoucím spolumanažerům a společnosti J&T IB and Capital Markets jako aranžérovi při tuzemské korunové emisi dluhopisů Sazka Group. Na transakci pracoval tým vedený Petrem Vybíralem, s nímž úzce spolupracoval Tomáš Kirner a další právníci z pražské a bratislavské kanceláře.

Koupě a zpětný pronájem

Tým právníků advokátní kanceláře Novalia radil francouzskému realitnímu fondu LFPI Group při koupi a zpětném pronájmu tří velkoprodejen Makro v Praze. Fond koupil celkem 11 velkoprodejen Makro v Polsku, Maďarsku a České republice v hodnotě 250 milionů eur. Ty zpětně pronajal v rámci zpětného leasingu původnímu provozovateli společnosti Metro. Na kauze pracovali advokáti Pavel Marc, Kamil Staněk a Markéta Kučerová Pechová.

ADVOKACIE ŽIJE:

Advokacie žije je pravidelnou součástí rubriky Právo a justice. Pokud se i vy chcete podělit o novinky z vaší kanceláře, můžete je poslat na katerina.kolarova@lidovky.cz

Kateřina Kolářová

Autor

Kateřina KolářováKaterina.Kolarova@lidovky.czČlánky

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....