Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
1. listopadu 2019 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

Advokacie žije: Posilu získaly Taylor Wesiing, Rowan Legal i Schönherr Praha

Advokátka Barbora Dubanská. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Advokátka Barbora Dubanská. | foto: Taylor Wessing

PRAHA Advokacie žije přináší přehled aktuálního dění v české advokacii.

Taylor Wessing získala posilu

Advokátní kancelář Taylor Wessing Česká republika posílila o Barboru Dubanskou, právničku se zaměřením na hospodářskou soutěž, farmaceutické právo a regulatorní otázky práva EU. Dříve působila ve vysoce regulovaných oblastech s hlavním zaměřením na léčiva, FMCG a digitální řešení. Kancelář tak synergicky posílí nejen tým v České republice, ale i tým pro celou střední a východní Evropu, kde bude v pozici Co-Head CEE působit v rámci Life Sciences.

Právní podpora mexických společností

Na velvyslanectví Mexika v Praze obdržel Václav Vlk, advokát Moreno Vlk & Asociados, jmenovací listiny do funkce Abogado Consultor na období 2019 až 2024. Jeho primárním posláním bude asistovat obyvatelům Mexika v Česku, poskytovat právní pomoc obchodním společnostem mexického původu a vládě Mexika cestou podpory jejího zastoupení velvyslanectví v Praze.

Posila a povýšení

K významnému posílení a četným povýšením došlo v rámci týmu advokátní kanceláře Rowan Legal. Od října se novými salary partnery stali advokáti Lukáš Sommer a Jiří Votrubec. Sommer se dlouhodobě věnuje oblasti veřejných investic a projektů v regulovaných odvětvích jako je energetika a vodárenství. Votrubec se věnuje zejména právnímu poradenství v oblasti veřejných investic. Přibyli i tři noví Managing Associates, a to Jaroslav Heyduk (sporová agenda), Jan Měkota (soutěžní právo) a Jan Tomíšek (IT a TMT). Irena Kolárová (M&A) míří na pozici Senior Associate.

Advokát Jiří Votrubec

Posila Schönherr Praha

Tým mezinárodní advokátní kanceláře Schönherr Praha posílil seniorní advokát Ondřej Havlíček, který nyní povede její právní tým specializující se na oblast bankovnictví a financí. Havlíček má četné zkušenosti s poskytováním poradenství při finančních transakcích pro mezinárodní i lokální klienty, které získal během svého dlouholetého působení v advokátní kanceláři Weinhold Legal. Právo studoval na Univerzitě Karlově a University of Kent v Canterbury.

Advokát Ondřej Havlíček.

Rozšiřování kanceláře Wolf Theiss

Do pražské kanceláře Wolf Theiss nastupuje jako specialistka na farmaceutické právo a duševní vlastnictví advokátka Kamila Seberová. Nemovitostní tým se rozšířil o Radku Neničkovou a skupinu advokátů specializujících se na fúze a akvizice posiluje Tereza Naučová. Všechny tři budou v advokátní kanceláři působit na pozici Counsel. K týmu se přidala také odbornice na daňové poradenství Dita Šulcová a tým Banking & Finance se rozšířil o seniorního advokáta Filipa Michalce.

Advokátka Kamila Seberová.

Poradenství J.P. Morgan

Advokátní kancelář Allen & Overy poskytovala poradenství J.P. Morgan jako jedinému hlavnímu manažerovi při emisi podřízených Tier 2 dluhopisů v objemu cca 2 miliardy vydaných společností Moneta Money Bank. Jde o první emisi těchto dluhopisů vydaných českou bankou na základě základního prospektu schváleného poté, co v účinnost vešlo nové nařízení o prospektu. Emise může sloužit jako vzorová transakce, jež se mohou řídit další emitenti na českém trhu.

ADVOKACIE ŽIJE

Advokacie žije je pravidelnou součástí rubriky Právo a justice. Pokud se i vy chcete podělit o novinky z vaší kanceláře, můžete je poslat na katerina.kolarova@lidovky.cz

Kateřina Kolářová

Autor

Kateřina KolářováKaterina.Kolarova@lidovky.czČlánky
Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Osudové jídlo: genetická odolnost je důležitější než trendy ve stravování

MUDr. Josef Jonáš je lékař působící v některých oblastech alternativní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Bílé jedy, maso a pšenice. Potraviny, které jsou součástí našeho běžného jídelníčku, procházejí revolucí. Během...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!