Pátek 29. května 2020svátek má Maxmilián, Maxim 7 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

Advokacie žije: Randl Partners rozšířila vedení, Deloitte Legal posílilo o pětičlenný tým

Advokát Jan Kotous. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Advokát Jan Kotous. | foto: Deloitte Legal

PRAHA Advokacie žije přináší přehled aktuálního dění v české advokacii.

Advokátní kancelář Randl Partners, kterou v roce 2009 založili Pavel a Nataša Randlovi posílila své vedení. Během uplynulých let si kancelář vybudovala na českém trhu pevnou pozici, což dokazují jak opakovaná ocenění v soutěži Právnická firma roku, tak hodnocení v prestižních zahraničních žebříčcích jako je Chambers & Partners. Nataša Randlová je považována za výjimečnou a vůdčí osobnost českého pracovního práva.

Od začátku března jsou čtyřmi novými partnery kanceláře Lukáš Hofman, Ondřej Chlada, Irena Lišková a Michal Peškar. Všichni jmenovaní jsou s kanceláří spojeni již mnoho let. Hofman v kanceláři pracuje od roku 2010, začínal jako právní asistent. Nyní se zaměřuje na závazkové právo, obchodní právo a právo obchodních společností. Chlada je součástí týmu od založení kanceláře. Specializuje se na ukončování pracovních poměrů, oblast zaměstnanosti, nelegální zaměstnávání, agenturní zaměstnávání a soudní spory. Od založení působí v týmu i Lišková, specialistka na obchodních korporací, závazky a právo nemovitostí. Peškar pracuje v kanceláři od studií. Zaměřuje se na oblast odměňování, elektronizaci v pracovním právu nebo pracovnělékařské služby.

Advokát Martin Koláček.

Advokát Martin Koláček.

Významnou personální akvizici má za sebou advokátní kancelář Deloitte Legal. Do kanceláře postupně přešel pětičlenný tým, který do loňska tvořil jádro advokátní kanceláře Wolf Theiss. Jan Kotous, který se stal třetím partnerem kanceláře, se specializuje na oblast fúzí a akvizic, bankovnictví a financí a také na korporátní právo. Kotous má bohaté zkušenosti s transakcemi a poradenstvím v sektorech energetiky, telekomunikací a finančních služeb. Řady kanceláře spolu s ním posílili také advokáti Martin Koláček, specializující se na fúze a akvizice místních i mezinárodních firem, a David Šimek, zaměřující se na oblast nákupů a prodejů aktiv a závodů. Martin Koláček před svou rolí ve Wolf Theiss pracoval v advokátní kanceláříi Bird & Bird. Vzdělání získal na právnických fakultách Univerzity Karlovy v Praze a Burgundské univerzity v Dijonu. David Šimek studoval před působením ve Wolf Theiss na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a na Cardiff University Law School ve Velké Británii.

Advokát Bořivoj Líbal.

Advokát Bořivoj Líbal.

Mezinárodní advokátní kancelář Noerr posiluje svou pozici ve střední a východní Evropě rozšířením týmu právníků své pražské kanceláře. Noerr nabral tým pěti právníků, kteří ještě donedávna spolupracovali s advokátní kanceláří PwC Legal. Tým vede bývalý řídící partner PwC Legal, Bořivoj Líbal, který se stal lokálním partnerem v pražské advokátní kanceláři a spolu s Barbarou Kusak ji bude řídit. Spolu s Líbalem do společnosti přicházejí advokáti Petr Kobylka, Michal Jekielek, Ondřej Řitička a koncipient Marek Poloni.

Novinky z vaší kanceláře posílejte na katerina.kolarova@lidovky.cz

Kateřina Kolářová

Autor

Kateřina KolářováKaterina.Kolarova@lidovky.czČlánky
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Fitness centrum. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Fitness centrum. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Fitness centrum. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

J. Jonák Placená reklama? 8:27 12.3.2019