Čtvrtek 24. září 2020svátek má Jaromír 23 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

Advokacie žije: Svůj tým posílili Weinhold Legal, Allen & Overy a HAVEL & PARTNERS

Advokát Róbert Petrán. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Advokát Róbert Petrán. | foto: HAVEL & PARTNERS

PRAHA Advokacie žije přináší přehled aktuálního dění v české advokacii.

Daša Aradská posiluje tým v oblasti pracovního práva, práva na ochranu soukromí a související agendy. Přichází z nadnárodní společnosti, kde od roku 2012 zastávala pozici Legal Counsel pro českou a maďarskou pobočku. Dříve působila ve významné advokátní kanceláři se specializací na pracovní právo. Daša se dlouhodobě věnuje pracovnímu právu a poradenství pro HR profesionály napříč různými sektory byznysu. Dále má bohaté zkušenosti s problematikou GDPR a compliance. 

Daša Aradská posiluje tým v oblasti pracovního práva, práva na ochranu soukromí...

Daša Aradská.

Advokát Jakub Nedoma posiluje tým zaměřený na oblast M&A, litigací a IT práva. Jakub působil ve Weinhold Legal již v letech 2012 – 2017. Následně se věnoval právnímu poradenství zejména v oblasti akvizic, venture kapitálu a moderních technologií. V letech 2018 – 2019 zastával pozici M&A a IT/IP experta pro významnou nadnárodní společnost působící v regionu CEE. 

Advokát Jakub Nedoma.

Advokát Jakub Nedoma.

Nový counsel v Allen & Overy

Advokátní kancelář Allen & Overy posílil specialista Petr Sprinz na pozici counsela. Petr Sprinz povede českou praxi Allen & Overy v oblasti restrukturalizací a insolvencí. Pražská kancelář Allen & Overy má nyní 2 partnery, 3 counsely a 35 právníků.

Petr Sprinz se specializuje nejen na restrukturalizace a insolvence, ale zastupuje klienty rovněž v soudních a rozhodčích řízeních a při řešení komplexních transakcí s přesahy do zahraničí. Je též zapsaným rozhodcem u českých i zahraničních rozhodčích institucí.

Podpora M&A týmu HAVEL & PARTNERS

Tým HAVEL & PARTNERS pro oblast M&A posiluje senior advokát Róbert Petrán.

Transakční tým HAVEL & PARTNERS, který je s téměř 80 právníky největší a nejzkušenější ve střední Evropě, rozšířil na pozici senior advokáta Róbert Petrán. V poradenské skupině, díky níž se kancelář dlouhodobě umisťuje na předních příčkách v počtu realizovaných transakcí na českém, slovenském i středoevropském právním trhu, se Róbert zaměří především na akvizice, koncernové reorganizace a nastavení vztahů mezi společníky a akcionáři.

HAVEL & PARTNERS posílil na pozici counsel také specialista na oblast pojišťovnictví Michal Smrček. V týmu vedeném partnery kanceláře Pavlem Němečkem a Janem Topinkou, který poskytuje právní poradenství významným českým i nadnárodním pojišťovnám či bankám, se bude Michal zaměřovat na komplexní poradenství včetně řešení komplikovaných škod, zastupování klientů před soudy a také na compliance a interní vyšetřování.

Advokát Michal Smrček.

Advokát Michal Smrček.

V rámci pro bono programu poskytl odborný tým HAVEL PARTNERS pod vedením partnera kanceláře Ondřeje Floriána právní poradenství unikátnímu celosvětovému projektu Plant-for-the-Planet při založení jeho hnutí v České republice. Organizace se již ve světě zasloužila o vysazení 13 miliard stromů a svůj globální cíl reforestace 1 bilionu stromů nyní představuje i v Česku.

Poradenství při akvizici KOVOSVIT MAS

Mezinárodní advokátní kancelář DLA Piper Prague poskytla komplexní právní poradenství při významné akvizici v oblasti strojírenství skupiny KOVOSVIT MAS. Tato česká společnost vyrábějící obráběcí stroje je jedním z největších zaměstnavatelů v Jižních Čechách. KOVOSVIT koupila skupina ruských průmyslníků působících jako soukromí investoři prostřednictvím investičního fondu Trust Union Fund Industrial od holdingu Industry Innovation Jaroslava Strnada, jež do společnosti vstoupil jako strategický investor v roce 2016. Hodnota transakce se pohybovala ve stovkách milionů korun.

ADVOKACIE ŽIJE

Advokacie žije je pravidelnou součástí rubriky Právo a justice. Pokud se i vy chcete podělit o novinky z vaší kanceláře, můžete je poslat na tomas.nahodil@lidovky.cz

Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

Ozbrojení podporovatelé hnutí Black Lives Matter při střetu s krajně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...

Exkluzivní rozhovor s naší Hankou: 12 hodin před plánovaným císařem jsem se dozvěděla, že je syn pozitivní na Covid-19
Exkluzivní rozhovor s naší Hankou: 12 hodin před plánovaným císařem jsem se dozvěděla, že je syn pozitivní na Covid-19

Naše kolegyně a bývalá šéfová eMimina Hanka v úterý 8. září porodila zdravou holčičku Emičku. Plánovaný porod císařským řezem zkomplikoval Covid-19...