Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Příjmy z reklamy CME v druhém čtvrtletí pokračovaly v poklesu

Ekonomika

  17:14
Příjmy z televizní reklamy mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME), která v Česku vlastní televizi Nova a další stanice, pokračovaly ve druhém čtvrtletí v poklesu. Firma podle svého prohlášení i nadále čeká v druhé polovině roku celkový růst, oživení na některých trzích však bude pomalejší a slabší, než původně čekala.

Generální ředitel CME Adrian Sarbu foto: CME

CME bojuje s poklesem výdajů za reklamu v televizi od konce roku 2008, kdy na střední a východní Evropu dopadla globální finanční krize. Loni příjmy z reklamy klesly o 30 procent.

Generální ředitel CME Adrian Sarbu v květnu agentuře Reuters řekl, že dokud nedojde ke stabilnímu oživení, nebude firma usilovat o nové akvizice. CME doufá, že v druhé polovině roku začnou příjmy z reklamy růst a vyrovnají propad za první pololetí. Návrat výdajů za reklamu na úroveň před krizí však CME očekává nejdříve v roce 2012, napsala agentura Reuters.

CME působí v šesti zemích střední a východní Evropy. Největšími trhy jsou pro ni český a rumunský, působí ale rovněž v Bulharsku, Chorvatsku, Slovinsku a na Slovensku. Letos se firma stáhla z Ukrajiny.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.