Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rádio Česko chce rozšířit vysílací dobu

Ekonomika

  7:00
PRAHA - Zpravodajská rozhlasová stanice Rádio Česko by chtěla rozšířit svou vysílací dobu o dvě hodiny, a to od šesti do osmi hodin ráno.

Rádio Česko foto: Reprofoto

V současnosti vysílá denně od osmi do 18 hodin. Do vysílání také připravuje nové pořady, například Alter eko, moderované renomovanými českými ekonomy. Zaznělo to na setkání vedení stanice s novináři.

Rozšíření by se podle šéfredaktora stanice Václava Sochora mělo uskutečnit co nejdříve. V současné době to ovšem rozpočet příliš neumožňuje. Vysílání přitom bylo prodlouženo již letos v únoru. Rádio Česko totiž původně vysílalo pouze šest hodin, nyní činí jeho vysílací čas deset hodin denně.

Čtyři hodiny, které nově Rádio Česko vysílá, je možné slyšet pouze přes digitální platformy a internet. O signál na FM vysílačích se totiž Rádio Česko dělí se stanicí BBC World Service.

Spolupráce s Radiožunálem
Rádio Česko kromě rozšíření vysílací doby plánuje také vznik nových magazínů. Jedním z nich je Alter eko. Ten nyní lze sledovat v pilotních dílech, součástí vysílacího schématu by měl být od září. Moderují jej rektor Vysoké školy ekonomické v Praze Richard Hindls a další známí ekonomové Tomáš Sedláček, Aleš Michl a Petr Zahradník, kteří si do pořadu budou zvát další experty. Českému zdravotnictví se bude věnovat magazín Na zdraví a problémům českého vzdělávacího systému pořad Po škole.

Rádio Česko také bude více spolupracovat s další zpravodajskou stanicí Českého rozhlasu, Radiožurnálem. Pro obě stanice by například měli pracovat stejní reportéři. Od září nebo října dalšímu propojování zpravodajství Českého rozhlasu napomůže společný newsroom, kde budou soustředěni zpravodajové ČRo. "V dohledné době by mělo dojít k přeskupení divize internetového zpravodajství pod zpravodajské stanice," řekla ředitelka zpravodajských stanic Hana Hikelová.

RADIO ČESKO

Rádio Česko je analytická zpravodajsko-publicistická stanice Českého rozhlasu navazující na někdejší české vysílání BBC. Vysílá výhradně mluvené slovo. Obsah vysílání tvoří především aktuální zpravodajství a publicistika. Podle údajů Radioprojektu jej v prvním čtvrtletí poslouchalo denně 6000 lidí, nepravidelných posluchačů má stanice 13.000. Pokud se připočítají lidé, kteří přijímají Rádio Česko prostřednictvím BBC, vychází počet posluchačů denně na 18.000. Většinou se jedná o lidi mezi 20 až 39 roky s převážně středoškolským nebo vysokoškolským vzděláním.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!