Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rekordní pátek spořitelny: 1,6 miliardy z bankomatů

Ekonomika

  8:57
PRAHA - Vánoční šílenství jede naplno. Obchodníci hlásí opět rekordní tržby. A banky s většími či menšími obtížemi odolávají náporu peněz chtivých klientů. Zákazníci obléhají pobočky, přetěžují internetové servery bank a plení peněžní zásoby v bankomatech.

 Jen z bankomatů České spořitelny vybrali v pátek rekordní částku 1 623 627 600 korun.

Objemy výběrů proti průměru vzrostly na více než dvojnásobek.  Průměrný denní výběr z bankomatů České spořitelny dosahuje letos výše 760 milionů korun.

 „Vánoce patří k hlavním vrcholům roku, kdy dochází k největším výběrům,“ řekl Tomáš Kofroň, mluvčí Raiffeisenbank. „Počet výběrů z bankomatů v předvánočním období se v průměru zvýšil o 12 procent,“ potvrzuje i Tomáš Kopecký, mluvčí ČSOB. U České spořitelny rostla i vybíraná průměrná částka, z 3524 Kč na 4135 Kč.
 Roste zájem i o čipové karty, které klientům nabízejí větší bezpečnost. Například ČSOB a Poštovní spořitelna, která byla první na trhu čipových karet, mají společně přes 1,4 milionu čipových karet, což představuje více než 80 procent všech karet. 

 Česká spořitelna také zaznamenala nárůst obliby čipových karet. Ty byly použity ve více než polovině uskutečněných transakcí. Raiffeisenbank začala nabízet tyto karty teprve letos na podzim. Přesto už nyní tvoří devadesát procent všech karet nyní vydávaných klientům.

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat