Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Konkurenční boj na české železnici nadchl Wall Street Journal

Ekonomika

  19:00
PRAHA - Konkurenční boj na české železnici mezi Radimem Jančurou (RegioJet), Leošem Novotným (Leo Express) a ředitelem Českých drah Petrem Žaludou zaujal americký deník Wall Street Journal. Vlaky zažívají podle listu comeback a jsou budoucností dopravy v kontinentální Evropě.

Vlak společnosti RegioJet. foto: ČTK

"Soukromé společnosti lákají cestující na pohodlná sedadla a nadstandardní služby. Místní dopravce otřásl železničním průmyslem v Česku a získal si nebývalou oblibu mezi cestujícími. Zároveň nastolil nový obchodní model ve střední Evropě," píše deník.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle Wall Street Journal se Radim Jančura, který spustil RegioJet mezi českými a slovenskými městy, stal se svými žlutými vlaky a usměvavou posádkou prvním komerčním dopravcem, který konkuruje letecké dopravě.

"Česká republika zaznamenala významné zlepšení za posledních dvacet let, už jsme na úrovni západoevropských zemí, ale co se týče železniční dopravy, tam je pořád co dohánět. A není to jen o kvalitě vlaků a služeb, ale také o vyspělejším vkusu cestujících, citoval deník Jančuru.

Vlaky jsou budoucností evropské dopravy, říká expert

"Nástup soukromých společností na české železnici činí dopravce aktivnějšími a výkonnějšími, navíc redukuje silniční a leteckou dopravu a v kontinentální Evropě se tak vlaky stávají dopravními prostředky budoucnosti," zhodnotil pozitivní vývoj na české železnici britský odborník na železniční dopravu ve střední Evropě Chris Jackson.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autor:

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...