Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Roman Vaněk odchází ze Streamu. Následuje šéfproducenta, který skončil před několika dny

Média

  20:46
PRAHA - Jedna z hvězd Stream.cz Roman Vaněk se rozhodl z internetové televize odejít. Zakladatel Pražského kulinářského institutu a autor řady úspěšných kuchařek potvrdil své rozhodnutí pro Lidovky.cz. Jde o reakci na odchod dlouholetého šéfproducenta Streamu Lukáše Záhoře. Konec spolupráce s televizí už oznámil i Milan Kuchynka, producent společnosti Negativ, která pro Seznam natočila celkem pět sérií seriálu Kancelář Blaník.

Roman Vaněk se exkluzivně pro Lidovky.cz rozhodl vysvětlit, co ho vedlo k náhlému odchodu.

„Ve společnosti Stream cz. jsem pod vedením dosavadního šéfproducenta Lukáše Záhoře prožil fantastických kreativních 5 let.

Pamatuji si přesně, kdy do mé kanceláře v Pražském kulinářském institutu přišel s Martinem Krušinou, další velkou postavou Streamu, aby po necelé hodině odešli s nápadem vzniku nového ‚streamáckého‘ pořadu Peklo na talíři. Ten název mě napadl spontánně ke konci zmiňované schůzky. To bylo koncem roku 2011.

Díky podpoře Lukáše Záhoře jsem měl v Pekle na talíři možnost reagovat na některá aktuální dění a kauzy. Příkladů mám v hlavě mnoho. Jeden za všechny - díky Záhořovi jsem mohl natočit místo tehdy naplánovaného dílu Pekla díl s novinářkou Silvií Dymákovou o podvádění seniorů a také proto, abychom jí pomohli na tento závažný problém upozornit širokou veřejnost. Tento díl Pekla na talíři měl více než 2 miliony zhlédnutí.

V roce 2013 získal pořad Peklo na talíři pro Seznam hned dvě ocenění - Křišťálové lupy, včetně hlavní ceny, tedy Internetový projekt roku. Jeho 77 dílů má více než 55 milionů zhlédnutí.

V zimě roku 2013 získal můj námět nového pořadu Jídlo sro opět velikou podporu Lukáše Záhoře, Martina Krušiny ale i Pavla Zimy, kterému jsme tehdy společně pilotní díl prezentovali. Záhoř s Krušinou do pořadu přinesli mnoho myšlenek a detailů. Natočili jsme přes 100 dílů, které mají přes 40 milionů zhlédnutí.

Roman Vaněk z Pražského kulinářského institutu.
Roman Vaněk.

V roce 2016 jsem dostal možnost podílet se společně s tvůrci Tondy Blaníka na vzniku dalšího úspěšného pořadu TV Stream, Luxus na talíři. Stal jsem se jakýmsi myšlenkovým otcem zrodu šíleného kuchaře, kterého v seriálu skvěle ztvárnil Robert Mikluš.

Spolu s Robertem Geislerem a Martinem Krušinou, který pořad zároveň režíroval, jsem napsal scénář. Opět díky podpoře Lukáše Záhoře jsme měli během psaní a následné realizaci naprosto volné ruce. Výsledek - 3,5 milionu zhlédnutí.

Poté co mě oslovil Markus Krug, jeden z duchovních otců, kameraman a režisér Kazmovy One man show, jsem přijal možnost spolupracovat na dílu „Prostřeno“- v roce 2017 nejsledovanějším dílu v celé historii TV Stream, jehož vznik opět posvětil šéfproducent Lukáš Záhoř.

Během let strávených prací pro Stream.cz jsem dostal několik nabídek realizovat mé nápady, či podobné pořady na jiných platformách a v televizi. Z etických důvodů, kvůli loajalitě k Lukášovi Záhořovi, jeho flexibilitě a díky tvůrčí svobodě při tvorbě mých pořadů jsem o tom nikdy neuvažoval.

Před pár dny Lukáš Záhoř oznámil, že podal výpověď, neboť díky dlouhodobým neshodám s nadřízeným a s vedením společnosti již není schopen platformu Stream.cz dále rozvíjet.

Lukáš Záhoř byl a je pro mne zárukou kvality, volnosti tvorby, symbolem odvahy, rychlosti a umění se manažersky správně rozhodnout ve prospěch společnosti a jejích pořadů.

Na základě jeho odchodu jsem se po pečlivém zvážení rozhodl z internetové televize Stream.cz spolu s několika dalšími tvůrci odejít a ukončit tak dosavadní spolupráci.

Samozřejmě během následujících dnů dokončím rozdělanou práci na několika posledních dílech mého pořadu Jídlo sro.

Upřímně děkuji všem spolupracovníkům a přátelům ze Streamu, díky jejichž skvělé práci během příprav, v produkci, stovkách hodin natáčení a následně ve střižnách mé pořady mohly vzniknout.“

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...