Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Roman Vaněk odchází ze Streamu. Následuje šéfproducenta, který skončil před několika dny

Ekonomika

  20:46
PRAHA - Jedna z hvězd Stream.cz Roman Vaněk se rozhodl z internetové televize odejít. Zakladatel Pražského kulinářského institutu a autor řady úspěšných kuchařek potvrdil své rozhodnutí pro Lidovky.cz. Jde o reakci na odchod dlouholetého šéfproducenta Streamu Lukáše Záhoře. Konec spolupráce s televizí už oznámil i Milan Kuchynka, producent společnosti Negativ, která pro Seznam natočila celkem pět sérií seriálu Kancelář Blaník.

Roman Vaněk se exkluzivně pro Lidovky.cz rozhodl vysvětlit, co ho vedlo k náhlému odchodu.

„Ve společnosti Stream cz. jsem pod vedením dosavadního šéfproducenta Lukáše Záhoře prožil fantastických kreativních 5 let.

Pamatuji si přesně, kdy do mé kanceláře v Pražském kulinářském institutu přišel s Martinem Krušinou, další velkou postavou Streamu, aby po necelé hodině odešli s nápadem vzniku nového ‚streamáckého‘ pořadu Peklo na talíři. Ten název mě napadl spontánně ke konci zmiňované schůzky. To bylo koncem roku 2011.

Díky podpoře Lukáše Záhoře jsem měl v Pekle na talíři možnost reagovat na některá aktuální dění a kauzy. Příkladů mám v hlavě mnoho. Jeden za všechny - díky Záhořovi jsem mohl natočit místo tehdy naplánovaného dílu Pekla díl s novinářkou Silvií Dymákovou o podvádění seniorů a také proto, abychom jí pomohli na tento závažný problém upozornit širokou veřejnost. Tento díl Pekla na talíři měl více než 2 miliony zhlédnutí.

V roce 2013 získal pořad Peklo na talíři pro Seznam hned dvě ocenění - Křišťálové lupy, včetně hlavní ceny, tedy Internetový projekt roku. Jeho 77 dílů má více než 55 milionů zhlédnutí.

V zimě roku 2013 získal můj námět nového pořadu Jídlo sro opět velikou podporu Lukáše Záhoře, Martina Krušiny ale i Pavla Zimy, kterému jsme tehdy společně pilotní díl prezentovali. Záhoř s Krušinou do pořadu přinesli mnoho myšlenek a detailů. Natočili jsme přes 100 dílů, které mají přes 40 milionů zhlédnutí.

Roman Vaněk z Pražského kulinářského institutu.
Roman Vaněk.

V roce 2016 jsem dostal možnost podílet se společně s tvůrci Tondy Blaníka na vzniku dalšího úspěšného pořadu TV Stream, Luxus na talíři. Stal jsem se jakýmsi myšlenkovým otcem zrodu šíleného kuchaře, kterého v seriálu skvěle ztvárnil Robert Mikluš.

Spolu s Robertem Geislerem a Martinem Krušinou, který pořad zároveň režíroval, jsem napsal scénář. Opět díky podpoře Lukáše Záhoře jsme měli během psaní a následné realizaci naprosto volné ruce. Výsledek - 3,5 milionu zhlédnutí.

Poté co mě oslovil Markus Krug, jeden z duchovních otců, kameraman a režisér Kazmovy One man show, jsem přijal možnost spolupracovat na dílu „Prostřeno“- v roce 2017 nejsledovanějším dílu v celé historii TV Stream, jehož vznik opět posvětil šéfproducent Lukáš Záhoř.

Během let strávených prací pro Stream.cz jsem dostal několik nabídek realizovat mé nápady, či podobné pořady na jiných platformách a v televizi. Z etických důvodů, kvůli loajalitě k Lukášovi Záhořovi, jeho flexibilitě a díky tvůrčí svobodě při tvorbě mých pořadů jsem o tom nikdy neuvažoval.

Před pár dny Lukáš Záhoř oznámil, že podal výpověď, neboť díky dlouhodobým neshodám s nadřízeným a s vedením společnosti již není schopen platformu Stream.cz dále rozvíjet.

Lukáš Záhoř byl a je pro mne zárukou kvality, volnosti tvorby, symbolem odvahy, rychlosti a umění se manažersky správně rozhodnout ve prospěch společnosti a jejích pořadů.

Na základě jeho odchodu jsem se po pečlivém zvážení rozhodl z internetové televize Stream.cz spolu s několika dalšími tvůrci odejít a ukončit tak dosavadní spolupráci.

Samozřejmě během následujících dnů dokončím rozdělanou práci na několika posledních dílech mého pořadu Jídlo sro.

Upřímně děkuji všem spolupracovníkům a přátelům ze Streamu, díky jejichž skvělé práci během příprav, v produkci, stovkách hodin natáčení a následně ve střižnách mé pořady mohly vzniknout.“

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021
Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021

Vánoční kolotoč se stal nedílnou součástí eMimina. Letos si už po třinácté naše uživatelky vzájemně poslaly dárečky, které opět udělaly velkou...

Mohlo by vás zajímat