Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rošáda v ČT: Bradáč vystřídá Fridricha v čele zpravodajství

Média

  23:03
PRAHA - Výkladní skříň veřejnoprávní televize, zpravodajská stanice ČT 24, dostane nového šéfa. Stávajícího ředitele zpravodajství Milana Fridricha má od 1. srpna nahradit Roman Bradáč, který nyní v televizi působí jako vedoucí kanceláře generálního ředitele.

Milan Fridrich, ředitel zpravodajství. foto: Česká televize.

"Rošádu oznámí Janeček ve středu na jednání rady," popisuje pod příslibem anonymity zdroj z Kavčích hor.

Ředitel Janeček se nechtěl přímo k uvedené výměně vyjádřit. "Eventuální změny oznámím ve středu. Vydržte prosím, třeba budete překvapeni," odepsal LN v SMS zprávě.

Roman Bradáč.

Že se ve středu chystá představení personálních změn, potvrdili i členové rady televize. "Je to tak plánované. Co přesně bude oznámeno, ale netuším," řekl Jaroslav Dědič.

O výměně Bradáče za Fridricha se spekuluje už delší dobu. Původně se uvažovalo, že k úpravě dojde už v březnu. "Koluje to tady, ale neoficiálně," přiznal tehdy šéf rady Jiří Baumruk. Nyní by už mělo být definitivně jasno. "Považoval bych to za chybný krok, jestli je to pravda," uvedl k možné změně Václav Moravec, moderátorská jednička stanice ČT 24.

Autoři:

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...