Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozchod v přímém přenosu a vrhač toustů. Jaká jsou nejúspěšnější videa na YouTube?

Média

  6:00
PRAHA - Kde jinde najdete děti jódlující v nákupním centru a perfektně vhozený chleba do toustovače? Jedině na YouTube. Nejpopulárnější server na sdílení videí zveřejnil žebříček deseti nejúspěšnějších příspěvků za poslední rok, které dohromady nasbíraly více než 673 milionů shlédnutí.

YouTube foto: Reprofoto

Na špičce žebříčku je video americké celebrity Kylie Jenner, která natočila jedenáctiminutový příběh svého těhotenství, které zveřejnila v únoru krátce po porodu malé Stormi. Video nasbíralo přes 75 milionů shlédnutí.

Na dvojce září YouTuber s přezdívkou Dude Perfect, který baví fanoušky házením věcí. Ve druhém nejúspěšnějším videu roku například nahazuje rámečky obrázků na stěnu nebo krájí rajčata jejich nahazováním na nůž.

Bronzovou příčku obsadila dvojice amerických YouTuberů David Dobrik a Liza Koshyová, kteří se v přenosu na YouTube rozešli a způsobili poprask. Video vidělo 46 milionů lidí.

Aby člověk pochopil, co všechno může mít YouTube úspěch, musí vidět číslo 4. Video mladého Američana Masona Ramseyho jódlujícího píseň Lovesick Blues v jednom z obchodů nákupního řetězce Walmart si získalo i několik pokračování a dohromady mladík nasbíral na videích přes 300 milionů shlédnutí.

Nejlepší pětku uzavírá fotbalový světový šampionát 2018 a sestřih utkání Portugalska se Španělskem ze základní skupiny na oficiálním účtu MS. Sledující si pustili dohromady přes 300 hodin videí souvisejících s fotbalovým svátkem.

Stejně jako Twitteru zářila na YouTube popová skupina BTS z Jižní Koreje, která nasbírala nejvíce shlédnutí mezi hudebními skupinami těsně následována rapperem Drakem. Do špičky v počtu sledujících se také dere videohra Fortnite a videa, na které ji lidé hrají a natáčí se u toho.

Největším živým přenosem bylo video britského kanálu BBC z královské svatby prince Harryho a herečky Meghan Markle, které vidělo 11 milionů lidí a těsně tak předstihlo živý přenos ze startu rakety Elona Muska SpaceX.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat