Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nova dostala statisícové pokuty. Za násilí v pořadech

Média

  7:00
PRAHA - Statisícové pokuty udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) provozovateli TV Nova CET21 za odvysílání násilných scén před 22. hodinou.

RRTV udělila CET 21 pokutu 150 000 korun v souvislosti s americkým seriálem Kriminálka New York IV, jehož 15. díl odvysílala Nova 2. února pět minut po půl šesté. Pořad podle RRTV obsahoval naturalistické záběry obětí násilí, které mohly způsobit zejména dětským divákům psychický otřes, informovala předsedkyně rady Kateřina Kalistová.

ČTĚTE TAKÉ:

Televize tak podle rady porušila povinnost nezařazovat v době od 06:00 do 22:00 hodin pořady a upoutávky, které by mohly ohrozit fyzický, psychický nebo mravní vývoj dětí a mladistvých.

Ze stejného důvodu rada uložila CET21 pokutu 100.000 korun za odvysílání pořadu Hranice (2) na Nova Cinema loni v prosinci kolem čtvrté odpoledne. Pořad podle RRTV obsahoval naturalistické záběry násilí v podobě detailních výjevů surového bití a vyhrožování a bezcitně provedenou vraždu spoutané ženy.

CET 21 hrozí čtyři pokuty

Udělení pokut TV Nova odmítla komentovat. "Zatím jsme neobdrželi oficiální rozhodnutí, v tuto chvíli se k tomu tedy nemůžeme vyjádřit," řekla mluvčí televize Marie Fianová.

CET 21 v souvislosti s nevhodným vysíláním letos čelí čtyřem pokutám. V květnu jí RRTV udělila pokutu 300 000 korun kvůli násilným scénám v seriálu Novy Expozitura. Pokutu 400 000 korun obdržel provozovatel TV Nova za erotické scény v thrilleru Hlava v oblacích, který běžel na Nova Cinema.

Autoři: ,

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...