Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šafr končí v Blesku. Vrací se na post šéfredaktora Reflexu

Média

  14:12
PRAHA - Novinář Pavel Šafr končí v bulvárním deníku Blesk. Od 1. května se opět ujme postu šéfredaktora týdeníku Reflex, kam se vrací po dvou letech.

Pavel Šafr foto: archiv

"Dokud to nebude oficiální, nechci tuto informaci komentovat," řekl serveru Lidovky.cz v pondělí sám Šafr. V čele Reflexu vystřídá Šafr Ivana Hamšíka.

Informaci potvrdil Blog D1, který píše, že šéfredaktorem Blesku se stane Radek Lain. Od prvního května by měl podle serveru Ivan Hamšík vést oddělení vývoje nových projektů.

„V uplynulém období prokázal Radek Lain své manažerské i novinářské kvality, a to ve vedení deníku Aha! i deníku Blesk, proto mu bude řízení našeho největšího titulu svěřeno nadále. Pavel Šafr úspěšně dokončil úkol, kterým byl před dvěma lety pověřen – nastartoval fungování integrovaného newsroomu naší vlajkové lodi, deníku Blesk, a deníku Aha! – tudíž se nyní vrací zpět na pozici šéfredaktora časopisu Reflex. Ivan Hamšík, který disponuje ojedinělými kompetencemi z oblasti printu (deník, časopis) i onlinu, zúročí svoje předchozí zkušenosti na pozici šéfredaktora oddělení vývoje nových projektů v souvislosti s orientací naší společnosti směrem k digitalizaci,“ okomentovala serveru personální změnu generální ředitelka vydavatelství Ringier Axel Springer CZ Libuše Šmuclerová.

Šafr vedl v roce 1993 Český deník, o rok později přestoupil na post šéfredaktora deníku Telegraf. Od roku 1997 až do roku 2000 byl šéfredaktorem Lidových novin, spolu s nimiž přešel v roce 1998 z vydavatelství Ringier ČR pod vydavatelství Mafra. V letech 2001 až 2006 pracoval jako šéfredaktor MF DNES, kde mimo jiné vedl projekt obsahové a grafické modernizace deníku.

Od roku 2007 do května 2008 působil jako zástupce generálního ředitele a ředitel redakcí ve vydavatelství Economia. V červenci 2008 se stal šéfredaktorem společenského týdeníku Reflex a 1. května 2011 přišel do vedení bulvárního deníku Blesk.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!