14. července 2009 9:59 Lidovky.cz > Byznys > Auto - Aktuality

Sednout do Porsche a projet se po kluzké fólii

Porsche Cayman S | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Porsche Cayman S | foto: www.km77.com

Porsche pro své zákazníky tradičně připravuje možnosti, jak si tyto sportovní automobily vyzkoušet. Jednou z akcí tohoto typu je také Porsche World Roadshow, která letos opět po dvou letech proběhla také v České republice.

Akce se konala na Polygonu Most a také na závodním okruhu. Stuttgartská automobilka zde představila takřka celý svůj výrobní program a každý z účastníků si mohl vyzkoušet chování svého oblíbeného modelu.

Připraveny byly například disciplíny z programu bezpečné jízdy, kde bylo možné pod dohledem instruktora vyzkoušet vysoko posazené limity všech vozů. Absolvovat bylo možné například vyhýbací manévr – tak zvaný losí test nebo též jízdu po kluzké fólii.

Nesmírně zajímavá byla také jízda na čas v Porsche Cayman S na technické trati umístěné na jednom z volných prostorů polygonu.

Součástí akce byla i hodinová jízda na terénní trati v modelech Cayenne, kde se na rozbláceném povrchu ukázala propracovanost a účinnost elektronicky řízeného stálého pohonu všech kol tohoto luxusního SUV.

Na silnici i na okruhu Neméně zajímavá byla také vyjížďka na veřejných silnicích, kde bylo možné vystřídat čtveřici různých modelů značky Porsche, včetně například provedení 911 Turbo Cabrio nebo i úplně základního modelu slavné modelové řady 911.

Celodenní akce byla zakončena jízdami po závodním okruhu v Mostě.
V tomto případě byly připraveny výjimečné modely 911 Turbo a především zbrusu nové ostré Porsche 911 GT3.

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.