Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéf ČEZ Martin Roman míří do dozorčí rady pojišťovny VIG

Ekonomika

  12:14
PRAHA - Generálnímu řediteli energetické gigantu ČEZ Martinu Romanovi se daří. Podle zjištění Lidových novin byl povolán do dozorčí rady významné evropské pojišťovny Vienna Insurence Group (VIG).

Generální ředitel ČEZ Martin Roman. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Podle informací Lidových novin se VIG rozhodla, že jedno místo v dozorčí radě bude obsazeno významným zástupcem průmyslové sféry střední Evropy, tedy regionu kde působí.

Tuto pozici nabídla Martinu Romanovi, jako jednomu z nejvýznamnějších představitelů průmyslu v regionu střední Evropy, který navíc stojí v čele jedné z největších firem regionu a je v orgánech další velké firmy.

Romanovo jméno se v tomto smyslu objevilo v dokumentu, který mají LN k dispozici. V něm jsou shrnuty hlavní body, jenž budou projednávány na valné hromadě pojišťovny 29. června. Roman se své funkce ujme koncen června a bude ji vykonávat až do roku 2013.

Kromě Romana nabídla pojišťovna pozici také Wolfgangu Ruttenstorferovi, který je dlouholetým ředitelem a předsedou představenstva rakouského petrolejářského gigantu OMV.

Roman s Ruttenstorferem tak obsadí obě dvě uvolněná místa v dozorčí radě. Ta má v současnosti deset členů.

Z ČEZ do MOL i VIG
Není to první významná funkce, kterou bude Roman zastávat vedle řízení ČEZu. Jak informovaly LN před měsícem, šéf energetického gigantu se zanedlouho stane také členem představenstva maďarského ropného a plynárenského koncernu MOL.

Čtěte více:


 "Společnost MOL požádala Martina Romana, aby se stal neexekutivním členem jejího Board of Directors," uvedla tehdy mluvčí ČEZ Eva Nováková s tím, že Roman nabídku přijal. Se společností MOL vytvořil ČEZ společný podnik, který pracuje na výstavbě paroplynových elektráren v ropných rafineriích.

VIG se letos stala pojišťovací jedničkou v Česku

Rakouská pojišťovací skupina Vienna Insurance Group (VIG) v prvním čtvrtletí zvýšila hrubý zisk o deset procent na 133,4
milionu eur (3,4 miliardy Kč). V České republice stoupl hrubý zisk dokonce o 30 procent na 31,5 milionu eur (zhruba 809 milionů Kč) a VIG se poprvé stala jedničkou na českém trhu s životním i neživotním pojištěním.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat