14. února 2011 16:16 Lidovky.cz > Byznys > Chytré portfolio

Šéf pražské burzy předal vítězi Chytrého portfolia 50 tisíc korun

Generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic předává Jakubu Pavlíčkovi hlavní výhru hry Chytré portfolio.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic předává Jakubu Pavlíčkovi hlavní výhru hry Chytré portfolio. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Hra Chytré portfolio má za sebou poslední tečku, kterou představovalo předání hlavní výhry nejlepšímu soutěžícímu.

Generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic slavnostně věnoval Jakubu Pavlíčkovi obálku s padesáti tisíci korunami. Jakubovo portfolio se během třech měsíců zhodnotilo o téměř 29 procent a pokud by svůj virtuální milion investoval i v reálu, získal by přes 285 tisíc.

Generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic předává Jakubu Pavlíčkovi hlavní výhru hry Chytré portfolio.

"Tentokrát jsem zafungoval jako generátor náhodných čísel," komentoval s úsměvem Pavlíček fakt, že svoji sestavu portfolia nijak zvlášť nepromýšlel a byla dílem náhodného tipu.

Čtěte více:

Hry Chytré portfolio se zúčastnilo téměř tři a půl tisíce soutěžících. V kladných hodnotách jich skončilo 2 870. Soutěž mimo jiné ověřovala metodu "kolektivní moudrosti" neboli crowdsourcingu, kdy bylo podle výběru všech hráčů a následných duelů vytvořeno samotné Chytré portfolio jako ideální investiční strategie.

To se zhodnotilo o 77 tisíc a těsně ve výsledcích předběhlo výběr opičáka Joeyho, který jakožto maskot soutěže nakonec investoval lépe než analytici či finanční poradci.

nevJan Nevyhoštěný