Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nastane obtížná situace na automobilovém trhu, varuje šéf Volkswagenu

Ekonomika

  6:30
BERLÍN - Šéf německé automobilky Volkswagen Martin Winterkorn vyzval vysoké manažery skupiny, aby zachovali tlak na nízké náklady, a varoval před dalším rokem obtížné situace na trhu. Winterkorn to uvedl v dopise, který zveřejnil německý magazín Automobilwoche.

Šéf německé automobilky Volkswagen Martin Winterkorn foto: Reuters

"Musíme odstranit zbytečný balast, to znamená standardizovat postupy a struktury a udržet je ve všech našich továrnách po světě co nejštíhlejší," uvedl Winterkorn. Volkswagen čekají výdaje na rozšiřování vysoce adaptabilní výrobní platformy a na vývoj úspornějších motorů. Bude se muset také potýkat s cenovými slevami u prodejců a silným kurzem eura. "Musíme ve výrobě bojovat o každou minutu, musíme dál snižovat náklady," uvedl šéf koncernu, do něhož patří i česká Škoda Auto.

ČTĚTE TAKÉ:

Volkswagen loni předstihl v prodeji amerického rivala General Motors a stal se druhým největším prodejcem automobilů na světě za japonským konkurentem Toyota Motor. Skupina zvýšila prodej o pět procent na 9,73 milionu vozů, což bylo o zhruba 15.000 více, než prodala GM. Prodej Toyoty stoupl o dvě procenta na 9,98 milionu vozů. Volkswagen se do roku 2018 hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!