Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pozor na falešné investice a soutěže. Podvodníci zneužívají značku Škoda Auto

Ekonomika

  11:34
Podvodníci zneužívají jméno automobilky Škoda Auto. Na internetu se od lidí snaží vylákat peníze falešnými nabídkami investic a soutěží. Podvedení už přišli o miliony korun. Automobilka spolupracuje s policií a podala trestní oznámení kvůli podvodu a zneužití ochranných známek.

Škoda podle mluvčího Pavla Jíny neposkytuje nabídku investování či investičních nástrojů v žádné formě, její akcie navíc nejsou veřejně obchodovatelné. „Jakákoliv nabídka, která tvrdí opak, je falešná a oslovení by se měli jakékoliv interakce s podvodníky vyvarovat,“ dodal.

Uživatelé internetu si v případě pochybností mohou pravost aktivit ověřit na infolince nebo prostřednictvím oficiálních komunikačních kanálů automobilky. Škoda také vytvořila edukativní video, jehož tváří se stal moderátor Rey Koranteng.

Setkali jste se s podvodnou investiční nabídkou?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:000:00:00. Anketa je uzavřena.

Ano68
Ne32

Na internetu se rozmohly také podvodné soutěže, u kterých podvodníci často vyžadují zadání platebních údajů k zaplacení dopravy nebo poplatku za vstup. Škoda Auto ale varuje, že po svých zákaznících nikdy v rámci soutěží nevyžaduje číslo účtu, údaje platební karty nebo rodné číslo. Všechny soutěže organizované automobilkou navíc probíhají pouze na webových stránkách www.skoda-auto.cz nebo oficiálních profilech na sociálních sítích.

Automobilka podle Jíny všechny podvodné aktivity monitoruje a předává je policii. Výše odcizených prostředků jde podle něho do milionů korun. V jednom případě, který již policie kvůli nezjištění pachatele odložila, figuruje celkem 60 podvedených lidí, kteří přišli v souhrnu o více než 12 milionů korun.

13. října 2022

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!