18. prosince 2009 14:31 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Ministr dopravy Gustav Slamečka ztratil čárku v křestním jménu

Gustávu Slamečkovi pomohla do funkce ministra dopravy ODS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gustávu Slamečkovi pomohla do funkce ministra dopravy ODS. | foto: ČTK

PRAHA Ministr dopravy Gustav Slamečka přišel ve svých padesáti letech o čárku nad "a" v křestním jménu. Když si totiž ministr původem ze Slovenska zažádal o české občanství, zjistilo se, že v rodném listě je napsán jako Gustav.

Slamečka přitom dosud vystupoval jako Gustáv, což je ve slovenštině správná verze. Tak to měl po celý život zapsáno i v občanském průkazu a dalších dokumentech.

Sám ministr bere situaci s humorem. "Už vidím ty titulky v novinách - 'ministr padesát let nevěděl, jak se jmenuje'," řekl dnes ČTK. Podle svých slov žil celý život v přesvědčení, že je Gustáv.

Když však získal v listopadu české občanství, dostal už občanský průkaz s krátkou verzí, přesně podle údajů z rodného listu. Čárka se stále drží na webových stránkách ministerstva, v nových tiskových zprávách úřadu už není.

Slamečka složil slib českého státního příslušníka na radnici v Praze 6 počátkem listopadu a ke svému slovenskému občanství získal i české. V České republice žije 13 let, do státních služeb vstoupil v květnu 2007, kdy se stal ředitelem Státního fondu dopravní infrastruktury.

Letos v lednu si jej tehdejší ministr dopravy Petr Bendl vybral za náměstka, po vypuknutí vládní krize se stal Slamečka v květnu ministrem v úřednické vládě. Už tehdy deklaroval, že chce o české občanství požádat.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!