12. srpna 2014 17:18 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Ministři si u Babiše vyprosili 16 miliard navíc. Deficit se nezmění

Ministr financí Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr financí Andrej Babiš. | foto: ČTK

Státní rozpočet nabobtná o šestnáct miliard korun. Rozhodl o tom ministr financí Andrej Babiš poté, co se probral požadavky ostatních ministerských kolegů. Deficit rozpočtu má ale podle jeho slov zůstat stejný, to znamená zhruba sto miliard korun.

Výdaje státního rozpočtu v příštím roce by se na základě požadavků jednotlivých ministerstev měly zvýšit o 16 miliard korun.

Oznámil to ministr financí Andrej Babiš (ANO), který nyní absolvuje schůzky se šéfy resortů. Deficit rozpočtu má zůstat miliard miliard korun. Vyšší příjmy mají obstarat lepší výběr daní a peníze ze státních firem.

ČTĚTE TAKÉ:

"Držíme to, co jsme řekli. Vidím obrovský potenciál v zefektivnění státní pokladny a zapojení dalších státních institucí do celkového řízení likvidity státu, kdy jsme de facto dobrým investováním vydělali asi 147 milionů korun," uvedl Babiš.

Do roku 2015 se podle něj dluh nezmění, poměrově dokonce klesne ze 43 procent na 40 procent HDP.

Kolik si kdo „odnesl“?

Ministr financí má po dnešku za sebou mimo jiné schůzku s ministrem vnitra Milanem Chovancem, ministrem školství Marcelem Chládkem a ministrem dopravy Antonínem Prachařem.

"Pan Chládek si odnesl 2,2 miliardy navíc, pan Chovanec téměř tři miliardy," uvedl ministr financí. Další téměř miliardu do rozpočtu získal ministr dopravy Antonín Prachař.

Babiš v této souvislosti uvedl, že na navýšení platů policistů a hasičů ze 3,5 procenta na pět procent, jak žádá Chovanec, potřebuje najít ještě jednu miliardu korun.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA BROUSÍCÍCH CNC STROJŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 25 000 - 27 000 Kč