7. srpna 2009 15:23 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Nezaměstnanost v Americe nečekaně klesla. Recese je prý na ústupu

Nezaměstnanost v Americe překvapivě klesá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nezaměstnanost v Americe překvapivě klesá | foto: Shutterstock

WASHINGTON Nezaměstnanost ve Spojených státech v červenci nečekaně klesla o 0,1 procentního bodu na 9,4 procenta; čekal se nárůst na 9,6 procenta. Zaměstnavatelé zrušili 'jen' čtvr milionu míst. Lepší výsledek je signálem, že je hospodářská recese na ústupu, napsala dnes podle údajů amerického ministerstva práce agentura AP.

Dnešní zpráva ministerstva přinesla i další příznivý bod: odpracované hodiny se po červnovém rekordním minimu prodloužily. Po dlouhé době, kdy mzdy klesaly nebo stagnovaly, se také zvýšila částka na výplatních páskách. Zpráva ale také naznačuje, že trh práce stále nestojí na pevných základech.

Analytici předpokládali, že ekonomika za červenec ztratila kolem 320.000 míst. Pokles nezaměstnanosti byl prvním měsíčním nárůstem od dubna minulého roku.

Bez práce bylo v červenci 14,5 milionu Američanů. Od začátku recese z prosince 2007 již přišla americká ekonomika o 6,7 milionu pracovních příležitostí.

ČTK, Lidovky.cz

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?