18. února 2011 15:20 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Pokud nebudete šetřit energiemi, donutíme vás k tomu, hrozí Brusel

Brusel - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brusel - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

BRUSEL Pokud členské státy nezlepší šetření energií, pak by mohla Evropská komise přijít s návrhy na závazné cíle v tomto směru. Píše o tom ve svém posledním vydání týdeník European Voice.

Eurokomisař Günther Oettinger, který má na starosti energetiku, k tomu hodlá vyzvat příští rok v případě, že země nebudou na cestě k dosažení dobrovolných cílů pro snížení spotřeby energie do roku 2020 o pětinu. Podle současných trendů se zdá, že EU by splnila jen půlku tohoto závazku.

Naplnění tohoto cíle by podle komise umožnilo EU snížit emise skleníkových plynů do roku 2020 o 25 procent. Komise by měla počátkem března zveřejnit plán týkající se energetické účinnosti. Na nedávném summitu lídři unijních zemí slíbili zlepšení v této oblasti. Nakolik to je myšleno vážně, se ale podle listu ukáže z národních plánů energetické účinnosti, které by měly být vypracovány do června.

Lidovky.cz, ČTK

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na Lidovky.cz