I tisícovka navíc je u stavebního spoření atraktivní, míní šéf Modré pyramidy

Premium

Michal Pupala. | foto: Jakub Stadler, MAFRA

Stavební spoření čeká od nového roku řada změn. Příspěvek státu se sníží z dnešních dvou tisíc korun na polovinu, a to u všech smluv, nezávisle na datu jejich uzavření. I tak si ale stavební spoření podle Michaela Pupaly, generálního ředitele Modré pyramidy ze skupiny Komerční banky, udrží v oblasti spoření vysokou atraktivitu.

Ministerstvo životního prostředí navíc tento týden oznámilo, za jakých podmínek bude možné získat laciné úvěry v rámci programu Oprav dům po babičce. S úřady se na nich budou podílet i banky a stavební spořitelny. „Se státem se nám podařilo najít společný pohled na budoucnost stavebního spoření a také na to, jak pomoci českým domácnostem. Asi 80 procent Čechů nemá dostatek vlastních prostředků na investice do energeticky úsporných opatření,“ dodává Pupala. Banky a stavební spořitelny začnou od ledna pomáhat s dotacemi, od února mají administrovat i úvěry.

Lidovky.cz: Co se tedy změní?
Stavební spořitelny budou nově fungovat jako poradenská místa pro získání dotací. Takže budeme klientům moci vedle výhodného financování ze stavebního spoření a finančního poradenství nabídnout i asistenci při vyřízení dotace a do budoucna i komplexní vyřízení dotace. Rozšířil se také výklad účelovosti úvěru ze stavebního spoření.

Vyzkoušejte siPremium za polovinu

S reklamou Bez reklam

Měsíční

49
99 Kč
Předplatit
Ušetříte 50 Kč

Roční

690
989 Kč
Předplatit
Ušetříte 30 %
 
• Pro všechny 1 000 Kč na dovolenou

Dvouleté

1 889
Předplatit
Nejvýhodnější
Ušetříte 20 %
• Pro všechny 1 000 Kč na dovolenou

Měsíční

199

Roční

1 990
Předplatit
Ušetříte 398 Kč oproti
měsíčnímu předplatnému
• Pro všechny 1 000 Kč na dovolenou

Dvouleté

3 690
Předplatit
Ušetříte 1 086 Kč oproti
měsíčnímu předplatnému
• Pro všechny 1 000 Kč na dovolenou

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Vstoupit do diskuse (7 příspěvků)
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.