Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Středeční LN: Fantom Key Investments úvěroval tajemného Savova

Ekonomika

  22:30
PRAHA - Kauza tajemné společnosti Key Investments, kterou LN dlouhodobě sledují, má další zajímavý vývoj. Peníze, které podvedení klienti brokerské firmy včetně radnic Prahy 6 a Prahy 10 investovali do bezcenných dluhopisů, velmi pravděpodobně zamířily také do jedné z firem spojených s Františkem Savovem.

Key Investments. foto: Reprofoto


Vyplývá to z veřejně dostupných zdrojů. Miliardáře, který je významným hráčem na tuzemském mediálním trhu a mimo to ovládá shluk různých společností, před časem obvinila policie kvůli daňovým únikům.

Obvinění souvisí se zátahem protikorupční policie z loňského září. Detektivové prováděli prohlídky a byli i v Praze na adrese, kde sídlí mimo jiné tiskárna Europrint. Firma slouží jako polygrafická větev Savovových vydavatelských aktivit. Jeho spojitost s kauzou Key Investments dosud nebyla známa.

  • Jak souvisí magnát, peníze nejen pražských radnic a tiskárna?

Více ve středečních  LN.

Vzniká hnutí Restart 2014. Rozloží TOP 09?

Hlavní město je výkladní skříní TOP 09. Má zde svého nejvýše postaveného představitele, v kanceláři primátora sedí Tomáš Hudeček. Jenže se blíží komunální volby a s nimi riziko, že strana v hlavním městě oslabí. Což by se odrazilo i v celostátní politice. Důvod? V Praze sílí konkurence včetně nových ambiciózních projektů. Paradoxní je, že kolem jednoho z nich se pohybují lidé z okolí pražského předsedy TOP 09 Jiřího Vávry.
Jde o hnutí Restart 2014, které v těchto dnech zažádá na ministerstvu vnitra o registraci a za týden představí svůj program a kandidáty.

Detaily v LN.

Sinéad vztek a vzdor sedí

Irská písničkářka Sinéad O’Connorová chtěla rozdávat něhu, ale na desce I’m Not Bossy, I’m The Boss jí zase vyšel spíše vztek a vzdor. Zřejmě k dobru věci.

Recenzi si přečtěte ve středečních LN

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Mohlo by vás zajímat