Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Strnadův Czechoslovak Group hlásí navzdory pandemii nárůst tržeb, stouply o 14 procent

Michal Strnad (vpravo) a jeho otec Jaroslav Strnad na snímku z května 2018. foto:  Petr Topič, MAFRA

Praha - Navzdory nepříznivé situaci, se kterou se v důsledku koronaviru potýká nejen česká ekonomika, Czechoslovak Group hlásí nárůst tržeb. Průmyslový a technologický holding miliardáře Michala Strnada zveřejnil výsledky tržeb za první pololetí letošního roku, které i přes pandemii vykazují růst až o 14 %, v ukazateli EBITDA dokonce až o 63 %.
  9:24

Podle aktuální pololetní zprávy, kterou Strnadův holding vydal, jeho tržby činí 6 667 044 korun (což je o 838 883 korun více, než v tomto období v roce 2019) a ukazatel EBITDA činí 1 271 453 korun (tedy o 491 144 více než v tomto období uplynulého roku).

Propad skupina neočekává ani v nadcházejícím pololetí. Předpokládá, že výsledky za letošní rok by se mohly podobat těm loňským, nebo je dokonce i mírně převyšovat.  

Michal Strnad

  • Podle letošního žebříčku Forbes je Strnad 26. nejbohatším Čechem.
  • Jeho majetek činí 8,5 miliardy korun.
  • Skupinu převzal v roce 2018 po svémotci Jaroslavu Strnadovi.
  • Holding ovládá 120 firem ze Španělska, západní Evropy, Česka, Slovenska i Balkánu.
  • V oblasti obrany je holding Czechoslovak Group významným partnerem státu.

K růstu tržeb holdingu podle serveru Forbes.cz nejvíce přispěl jeho strojírenský sektor a sektor leteckého průmyslu, ve kterém podniká s divizí Aerospace. Pod Holding Czechoslovak Group spadá přibližně 120 firem – vyrábí obrněné vozy Pandur a Titus, ale spadá pod něj například i automobilka Tatra nebo výrobce hodinek Prim.

V současné době vykazuje česká ekonomika pokles. V prvním čtvrtletí se propadla o dvě procenta, v druhém dokonce o 10,7 %. Mnoho společností hlásí výrazné snížení tržeb, jednou z nich je i skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat