Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jančura končí v Praze s taxikařením. Prodělávali jsme, měli jsme málo aut, řekl

Ekonomika

  7:30
PRAHA - Podnikatel Radim Jančura se zbavil své pražské taxislužby Tick Tack. Narozdíl od jiných částí jeho byznysu mu zhruba dvě stovky vozů v hlavním městě nevydělávaly. Nyní chce veškeré síly napnout k tomu, aby uspěl v soutěžích na krajské i státní železniční linky, u nichž končí Českým drahám smlouva v roce 2019.

Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick Tack Taxi. Nově bude jezdit nejen s Audi A6, ale také s auty Škoda Octavia na pohon CNG. foto:  František Vlček, MAFRA

„Největší poskytovatel osobní přepravy v Praze Taxi Praha rozšiřuje své portfolio akvizicí Tick Tack a Green-Prague,“ uvedla společnost ve čtvrtek. V hlavním městě bude mít nyní k dispozici pět flotil čítající dohromady téměř 1000 vozidel taxi.

Obchod pro Lidovky.cz potvrdil i Radim Jančura, byť o částce, kterou za firmu dostal, mluvit nechtěl. Připustil však, že nepokryla ztrátu, kterou mateřská Student Agency provozem taxislužby za čtyři roky nastřádala.

Válka dopravců? Jízdenky za korunu od FlixBusu prošetří antimonopolní úřad

„Nepodařilo se nám dostat do zisku. Taxislužba v Praze funguje zhruba u flotily čítající od šesti set vozů a více, my jsme stagnovali na dvou stech autech,“ popsal Jančura.

Student Agency spustila v Praze vlastní taxislužbu Tick Tack v listopadu 2013. K flotile luxusních bílých vozů Audi A6 před dvěma lety přidala stovku nových vozidel Škoda Octavia na stlačený zemní plyn CNG, které pod značkou Green-Prague měly konkurovat nízkou cenou.

Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick...
Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick...

„Chtěli jsme v Praze změnit taxislužbu, vytvořit tlak, aby řidiči přestali okrádat cestující a stát. Myslím si, že se nám podařilo zvýšit ve městě kvalitu,“ míníl Jančura

Nový majitel přidal k dosavadním značkám Nejlevnější taxi, Taxi Praha a Comfort class 14007 nyní přibyly i taxislužby Tick Tack a Green-Prague. Taxi Praha je smluvním přepravním partnerem Letiště Václava Havla, její vozy mají přístup před letištní terminály.

Autor: