Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Tesla hlásí rekordní zisk. V prvním čtvrtletí vydělala přes devět miliard korun čistého

Šéf Tesly Elon Musk foto: Reuters

Palo Alto (USA) - Americký výrobce elektromobilů Tesla v letošním prvním čtvrtletí díky růstu prodeje zvýšil čistý zisk na rekordních 438 milionů dolarů (zhruba 9,4 miliardy Kč). Oznámila to firma. Ve stejném období loňského roku činil její zisk pouze 18 milionů dolarů.
  6:21

Tržby společnosti se meziročně zvýšily téměř o tři čtvrtiny na 10,39 miliardy dolarů. Mírně tak překonaly očekávání analytiků, kteří je podle průzkumu firmy Refinitiv odhadovali na 10,29 miliardy dolarů. 

Dealerství Tesly v Brooklynu.
Dojezd a rychlost dobíjení Tesla Model S by měla za pár let mít i běžná...

Tesla již začátkem dubna oznámila, že její odbyt se v prvním čtvrtletí meziročně více než zdvojnásobil na rekordních 184 800 vozů.

Tesla prohrála spor s odboráři, musí dát znovu práci propuštěnému. Musk navíc musí smazat tweet

Automobilka předpověděla, že v celém letošním roce její odbyt stoupne o více než polovinu. Upozornila, že letos nadále počítá se spuštěním produkce v nových továrnách v Německu a v Texasu.

Tesla, v jejímž čele stojí známý podnikatel Elon Musk, loni navzdory pandemii covidu-19 vykázala svůj první celoroční zisk. Firma je nyní nejhodnotnější automobilovou společností na světě. Objem její produkce přitom představuje pouhý zlomek ve srovnání s výrobou předních tradičních automobilek, jako je například německý koncern Volkswagen.

Autor:

Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?
Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?

Vybrali jsme tři miminka z naší redakce, aby vyzkoušela některé produkty z řady Baby Leaves oblíbené značky ATTITUDE. Byla s testováním spokojená?...