Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trichet i šéf polské národní banky v Praze nastínili budoucnost eura

Ekonomika

  17:30
PRAHA - Exprezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet, prezident Polské národní banky Marek Belka a bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma přednášeli v Praze o budoucnosti společné evropské měny a její přínos či možná rizika pro země střední Evropy.

Exprezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet na konferenci Prague Twenty. foto: MAFRA – Tomáš Krist

Konference v pražském Kaiserštejnském paláci s názvem Euro – jeho minulost a budoucnost se zaměřila na úspěchy i selhání společné evropské měny. Významné osobnosti evropského finančnictví pozvala obecně prospěšná společnost Prague Twenty s Aspenským institutem.

Vladimír Dlouhý řeční na konferenci Prague Twenty. Dalšími účastníky byl i exguvernér ČNB Zdeněk Tůma nebo exprezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet (zcela vlevo).

Situaci eura popsal Jean-Claude Trichet v přednášce věnované rychlému posunu v ekonomickém a finančním řízení eurozóny. Navázal na něj exguvernér Tůma s přednáškou Mýty a pravdy o euru.

ČTĚTE TAKÉ:

Obecně prospěšná společnost Prague Twenty pořádá konference, odborné přednášky a vzdělávací akce v oblasti politiky, společenských věd a kultury. Výběr témat jednotlivých konferencí sleduje vývoj české společnosti a problematiku dalšího rozvoje Evropské unie, otázky mezinárodní politiky významné především pro oblast střední a východní Evropy.

Ve správní radě společnosti sedí například exministr Vladimír Dlouhý, pivovarník Stanislav Bernard, publicista Jefim Fištejn, lékař Pavel Pafko, finančník Luděk Niedermayer či ministr Karel Schwarzenberg.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat